10.06.2011 / Ženske reprezentance

Slovensko žensko člansko vrsto v soboto ob 16.30 uri v kranjskogorski dvorani Vitranc čaka še zadnja tekma v diviziji B, ki se po tem tekmovalnem ciklusu ukinja. Naša dekleta bodo svoj zmagovalni niz skušale nadaljevati tudi proti Norveški, ki sicer v skupini A trenutno zaseda zadnje mesto.

Norvežanke so vzpodbudno začele drugi ciklus nastopov v diviziji B, potem ko so na domačem parketu presenetile Portugalke (55:49). Kljub vsemu pa v deželo izpod Alp ne prihajajo z najboljšo popotnico, saj so jezo po porazu s Slovenijo nad njimi stresle Švedinje. Skandinavski derbi se minulo sredo končal kar s 33 točkami razlike (76:43).

Reprezentanca iz dežele fjordov je v primerjavi s tekmami v letu 2010 doživela najmanj sprememb v skupini A, saj sta na seznamu selektorja Baarda Stollerja le dve novinki. V Slovenijo tako ne bo košarkarice poljskih korenin, Mije Dorote Spasowske, ki je bila najboljša na prvi tekmi (16 točk, 5 skokov), na kateri so sicer naše košarkarice slavile visoko zmago (61:81).

Prva violina Norveške v letošnjem tekmovalnem ciklusu je tako postala Tina Stenerud Moen (180 cm, 1986), ki je minulo sezono preživela v španskem drugoligašu iz Santiaga de Compostele. Slednja je na dveh dosedanjih tekmah 16 točkam povprečno dodala še 4 skoke in 3 podaje.

Boris Zrinski, selektor Slovenije:
"Na zadnji tekmi v diviziji B želimo z zmago potrditi naš niz zmag. Za nami je naporno potovanje iz Portugalske v domovino. Če bomo želeli uspeti tudi v soboto, bomo morali pokazati svoj maksimum. Norveško atipično igro poznamo. Posebno pozornost bomo morali nameniti njihovemu skoku v napadu, s pritiskom pa čim bolj od igre odrezati njihovo trenutno daleč najboljšo strelko Tino Moen. Ne glede na vse težave, ki jih imamo, pričakujem, da bodo naše košarkarice izstisnile še zadnje atome moči."