05.06.2011 / Ulična košarka 2011

Na drugem turnirju osme sezone Samsung DP v ulični košarki, ki se je odvijal na še posebej atraktivni lokaciji - bazenih Term Ptuj, je zmago v članski kategoriji slavila ekipa Bwin.com, ki je bila v finalu boljša od Ačkbalaba (15:12) in se je tako uvrstila v finale v Ljubljani (9. julij 2011). Med mladinci je zmagala ekipa The Winners, med pionirji pa 4 Wins.

VISOKORESOLUCIJSKE FOTOGRAFIJE S TURNIRJA
(fotografije lahko uporabite tudi v vašem mediju)

RED BULL KING OF THE ROCK:

Gregor Jakhel Kolarevič 
Gašper Budkovič

Organizatorji so na drugem turnirju na Ptuju izbrali druge štiri tekmovalce (ostalih 12 bodo na preostalih treh turnirjih), ki bodo nastopali v Intersport Kletki strahu, ti pa si bodo izbrali partnerja, saj bo letošnja izvedba potekala v igri 2na2! 

INTERSPORT KLETKA STRAHU

Uroš Ninič
Davor Satler
Gregor Jakhel Kolarevič
Luka Završnik

Hercegovac in Ovnik sta se pridružila 26-erici košarkarjev, ki so si že priborili vstopnice za finale Red Bull King of the Rocka, ki bo 3. julija, od 18.00 naprej, potekal na Ljubljanskem gradu. Na njem se bo 32 igralcev pomerilo 1na1, najboljši pa bo za nagrado prejel pot v zapor - slavni Alcatraz, kjer bo septembra potekal veliki svetovni finale! 

TELEMACHOV TROJČEK:

Tjaž Rotar - v finalu 8 trojk

Tjaž Rotar je prejel nagrado podjetja Telemach in pravico nastopa na finalu.

MOBITELOV IZZIV:

Matic Hudobivnik

Matic Hudobivnik je prejel nagrado podjetja Mobitel in pravico nastopa na finalu. 

SMOKI ZABIJANJE:

Alen Blesić

Alen Blesić je za nagrado prejel 250 eurov in pravico zabijanja na finalu ulične košarke, ki bo 9. julija 2011 na Prešernovem trgu v Ljubljani. 


REZULTATI:

ČLANI:

PREDTEKMOVANJE:

Skupina A:

OneWay k1x : PŠT 15:13
OneWay k1x : Ceneje.si 16:14
OneWay k1x : FC Dildocore 15:10
OneWay k1x : Gorilla.si 3:15
PŠT : Ceneje.si 15:3
PŠT : FC Dildocore 15:7
PŠT : Gorilla.si 15:7
Ceneje.si : FC Dildocore 15:6
Ceneje.si : Gorilla.si 2:15
FC Dildocore : Gorilla.si 9:15

Skupina B:

Nike LeBron : Veseli oblački 12:15
Nike LeBron : Hemendegs 15:11
Nike LeBron : ALDO Team 15:2
Nike LeBron : MCApro 15:3
Veseli oblački : Hemendegs 15:12
Veseli oblački : ALDO Team 15:12
Veseli oblački : MCApro 6:15
Hemendegs : ALDO Team 15:8
Hemendegs : MCApro 5:15
ALDO Team : MCApro 9:15

Skupina C:

Kerovi : BX Wimpi 15:5
Kerovi : Bazeni energije 11:0
Kerovi : Tiala 11:0
Kerovi : JUG 15:4
BX Wimpi : Bazeni energije 15:7
BX Wimpi : Tiala 15:6
BX Wimpi : JUG 15:5
Bazeni energije : Tiala 15:6
Bazeni energije : JUG 15:11
Tiala : JUG 13:15

Skupina D:

Bwin.com : Ačkbalab 15:11
Bwin.com : Spalding 15:9
Bwin.com : Bio 16:8
Ačkbalab : Spalding 15:5
Ačkbalab : Bio 15:7
Spalding : Bio 11:15

ČETRTFINALE:

PŠT : Ačkbalab 6:15
Nike LeBron : BX Wimpi 15:13
Kerovi : MCApro 15:2
Gorilla.si : Bwin.com 9:15

POLFINALE:

Ačkbalab : Nike LeBron 15:7
Kerovi : Bwin.com 6:15

TEKMA ZA 3. MESTO

Kerovi : Nike LeBron 15:8

FINALE 

Ačkbalab : Bwin.com 12:15

Ačkbalab: Gregor Jakhel Kolarevič, Mirko Stambolija, Gašper Jeromen, Oliver Jordan, Matic Ptičak.
Bwin.com: Aleš Kunc, Aleš Primc, Luka Završnik, Jasmin Hercegovac.


MLADINCI (letniki 1993, 1994 in 1995)

PREDTEKMOVANJE:

Skupina A:

The Winners : Ilirika 15:12
The Winners : Mimokoša.si 15:6
The Winners : Basketaši 15:4
Ilirika : Mimokoša.si 15:6
Ilirika : Basketaši 16:2
Mimokoša.si : Basketaši 10:15

Skupina B:

Dunk Kings : Red Tigers 9:15
Dunk Kings : Fantastic 5 15:4
Dunk Kings : Gladiatorji 15:7
Red Tigers : Fantastic 5 15:4
Red Tigers : Gladiatorji 15:9
Fantastic 5 : Gladiatorji 15:13

POLFINALE:

The Winners : Dunk Kings 15:12
Red Tigers : Ilirika 15:10

TEKMA ZA 3. MESTO:

Ilirika : Dunk Kings 15:12

FINALE:

The Winners : Red Tigers 15:5

The Winners: Jernej Lastnik, Tjaž Rotar, Domen Demšar, Matej Krmelj, Nejc Iskra.
Red Tigers: Matic Peček, Rade Rodić, Dejan Trnjak. 


PIONIRJI (letnik 1996 in mlajši)

PREDTEKMOVANJE:

Basket Freaks : THC 3:15
Basket Freaks : 4 Wins 8:15
Basket Freaks : Bistrica 97 10:15
THC : 4 Wins 16:14
THC : Bistrica 97 15:3
4 Wins : Bistrica 97 15:3

TEKMA ZA 3. MESTO:

Bistrica 97 : Basket Freaks 11:15

FINALE: 

THC : 4 Wins 6:15

THC: Žan Podhraški, Dušan Kondič, Matej Ocvirk, Matevž Štinjek, Aleksander Živkovič.
4 Wins: Matic Rakovec, Vid Markež, Miha Kodrič, Miha Damiš, Andraž Rakovec.

Avtor: KZS/Anže Blažič
06.06.11 / Ulična košarka 2011

Dobra košarka, osvežilni napitki, topla voda v bazenu, lepa dekleta...

06.06.11 / Ulična košarka 2011

Po drugem turnirju Samsung DP v ulični košarki so se nekoliko...

04.06.11 / Ulična košarka 2011

Predsednik svetovne košarkarske organizacije FIBA Yvan Mainini, ki se...

 
Košarkarska zveza Slovenije / Leskoškova 12, Ljubljana / kzs@kzs.si
Vse pravice pridržane / 2000 - 2011