29.05.2011 / Ulična košarka 2011

Na prvem turnirju Samsung DP v ulični košarki, Pokalu Adecco, ki je potekal pred ljubljanskim Kolosejem, je med člani prvo mesto po napetem finalu osvojila ekipa Perkmandeljca Partije, ki je s 15:12 ugnala Bwin.com in si prislužila pravico nastopa na največjem svetovnem turnirju, ruskem Moscow Openu. Tam se bo prek kvalifikacij poskušala prebiti v glavni del.

FOTOGALERIJA TURNIRJA

"Rekli smo si, da bi se spet radi zbrali in morda osvojili kakšen turnir. Uspelo nam je že na pred Kolosejem, kjer je bilo zelo vroče in zahtevno," je dejal kapetan Perkmandeljc partije Gašper Ovnik, sicer član Hrastnika Zasavja, ki je z zadnjim prostim metom v napetem in borbe polnem finalu odločil zmagovalca. Njegov soigralec na "ulici", kot tudi v 1. B SKL, Sanel Džombić pa je dodal, da je bil eden od motivov nastopa pred Kolosejem tudi pot v Moskvo: "To mesto je, kljub temu, da smo tam že bili, enostavno lepo še enkrat videti in tam predstavljati Slovenijo."

Za vse tiste, ki se ne spomnite, člani Perkmandeljc partije so v povsem enaki zasedbi v ruski prestolnici gostovali že v sezoni 2008, ko so osvojili izjemno 3. mesto. Tokrat se bodo morali za preboj v glavni turnir sicer boriti v kvalifikacijah (nastop v glavnem delu si bo zagotovil le državni prvak), a nihče ne dvomi, da jim ne bi uspelo.

"Turnir je bil močan, konkurenca pa velika," je o turnirju mladincev (košarkarji letnikov 1993-1995) uvodoma povedal Tjaž Rotar, član ekipe, ki si je že pred leti nadela pravo ime-The winners. "Turnirji Samsung DP v ulični košarki so vrhunec sezone, poleg tega pa je na njih vedno dobra družba," pa je dejal Nejc Iskra in dodal: "Igralci v naši ekipi ne treniramo skupaj, saj prihajamo iz različnih klubov, a se na ulični košarki zelo dobro ujamemo."

Enako ali pa še bolj razigrani pa so bili tudi najmlajši, predstavniki tretje kategorije (pionirji, letnik 1996 in mlajši) na prvem turnirju (ženske kategorije žal ni bilo, saj se je prijavila le ena ekipa), člani moštva KSZ Ghetto. "Zadnja tekma je bila res dobra, na njej pa so odločale malenkosti, predvsem skok," so povedali in pa tudi obrazložili zakaj so se prijavili na turnir: "Ker igramo košarko, ki nas veseli!"


Intersport Kletka strahu - VEČ O DOGODKU

Jasmin Hercegovac
Matej Pirija
Gašper Ovnik
Borjan Đuran

Organizatorji so na prvem turnirju pred Kolosejem izbrali prve štiri tekmovalce (ostalih 12 bodo na preostalih treh turnirjih), ki bodo nastopali v Intersport Kletki strahu, ti pa si bodo izbrali partnerja, saj bo letošnja izvedba potekala v igri 2na2!

Red Bull King of the Rock - VEČ O DOGODKU

Jasmin Hercegovac
Gašper Ovnik

Hercegovac in Ovnik sta se pridružila 24-erici košarkarjev, ki so si že priborili vstopnice za finale Red Bull King of the Rocka, ki bo 3. julija, od 18.00 naprej, potekal na Ljubljanskem gradu. Na njem se bo 32 igralcev pomerilo 1na1, najboljši pa bo za nagrado prejel pot v zapor - slavni Alcatraz, kjer bo septembra potekal veliki svetovni finale!

Smoki zabijanje:

Zmagovalec: Milorad Sedlarević (12 točk v finalu, 12 v kvalifikacijah)
2. mesto: Marko Alibabič (10 točk v finalu, 12 v kvalifikacijah)

Ostali sodelujoči: Nejc Iskra (9 točk), Vili Paoletič (4), Jošt Novak (3), Tijan Milič (11), Siniša Smiljanič (9).

Milorad Sedlarević je za nagrado prejel 250 eurov in pravico zabijanja na finalu ulične košarke, ki bo 9. julija 2011 na Prešernovem trgu v Ljubljani.

POSNETEK VSEH ZABIJANJ (posnetek v večji resoluciji tukaj):

Telemachov trojček:

Zmagovalec: Črt Lipovšek

Črt Lipovšek je prejel nagrado podjetja Telemach in pravico nastopa na finalu.

Mobitelov izziv:

Zmagovalec: Matija Vrhunc

Matija Vrhunc je prejel nagrado podjetja Mobitel in pravico nastopa na finalu.


VSI REZULTATI 1. TURNIRJA
(Kolosej, 29. maj):

ČLANI:

Skupina A:

Kerovi : Moolians 15:4
Kerovi : Obrne 15:10
Kerovi : Digitalart 15:5
Moolians : Obrne 1:15
Moolians : Digitalart 15:12
Obrne : Digitalart 15:10

1 - Kerovi
2 - Obrne

3 - Moolians
4 - Digitalart

Skupina B:

Oneway k1x : Basketbajle 15:10
Oneway k1x : Gorilla.si 0:11
Basketbajle : Gorilla.si 11:15

1 - Gorilla.si
2 - Oneway k1x

3 - Basketbajle

Skupina C:

Ačkbalab : Indijanci 14:16
Ačkbalab : Hemendegs 16:14
Ačkbalab : Polanci 13:15
Indijanci : Hemendegs 15:1
Indijanci : Polanci 15:9
Hemendegs : Polanci 12:15

1 - Indijanci
2 - Polanci

3 - Ačkbalab
4 - Hemendegs

Skupina D:

Bogato - MC Pekarna 15:4
Bogato : Dobeno 16:14
MC Pekarna : Dobeno 7:15

1 - Bogato
2 - Dobeno

3 - MC Pekarna

Skupina E:

Perkmandeljc Partija : KK Liboje 16:5
Perkmandeljc Partija : BX Wimpi 15:5
Perkmandeljc Partija : GML Team 15:7
KK Liboje : BX Wimpi 6:15
KK Liboje : GML Team 2:15
BX Wimpi : GML Team 15:6

1 - Perkmandeljc Partija
2 - BX Wimpi

3 - GML Team
4 - KK Liboje

Skupina F:

Bwin.com : Rekreativci 15:8
Bwin.com : Bio 10:15
Bwin.com : Šentjurji 15:6
Rekreativci : Bio 10:15
Rekreativci : Šentjurji 15:10
Bio : Šentjurji 12:0

1 - Bio
2 - Bwin.com
3 - Rekreativci
4 - Šentjurji

Skupina G:

ŠD Osmica : PŠT 15:13
ŠD Osmica : JUG 15:2
PŠT : JUG 15:7

1 - ŠD Osmica
2 - PŠT
3 - JUG

Skupina H:

Spalding : Ceneje.si 15:9
Spalding : MCApro 15:4
Ceneje.si : MCApro 13:16

1 - Spalding
2 - Ceneje.si

3 - MCApro

Osmina finala

Kerovi : MCapro 15:8
Gorilla.si : PST 15:5
Indijanci : Bwin.com 11:15
Bogato : BX Wimpi 15:13
Perkmandeljc Partija : Dobeno 15:12
Bio : Polanci 15:4
ŠD osmica : Oneway k1x 16:14
Spalding : Obrne 15:11

Četrtfinale:

Kerovi : Gorilla.si 15:5
Bwin.com : Bogato 15:3
Perkmandeljc Partija : Bio 15:8
Šd Osmica : Spalding 15:11

Polfinale:

Kerovi : Bwin.com 12:15
Perkmandeljc Partija : ŠD Osmica 15:10

Tekma za 3. mesto:

Kerovi : ŠD Osmica 14:16

FINALE:

Bwin.com : Perkmandeljc Partija 12:15

Bwin.com: Aleš Kunc, Aleš Primc, Luka Završnik, Jasmin Hercegovac.
Perkmandeljc Partija: Sanel Džombić, Miha Vajdič, Tadej Tušek, Matic Ribič, Gašper Ovnik.

POSNETEK CELOTNEGA FINALA (posnetek v večji resoluciji tukaj):


MLADINCI:

Skupina A:

Dunk Kings : Ilirika 9:15
Dunk Kings : Mlade Čebule 15:5
Ilirika : Mlade Čebule 15:5

1 - Ilirika
2 - Dunk Kings

3 - Mlade Čebule

Skupina B:

Šećer : Ježki 5:15
Šećer : Lenuhi 14:16
Ježki : Lenuhi 7:15

1 - Lenuhi
2 - Ježki

3 - Šećer

Skupina C:

Fantastic 5 : AC Vitamin 4:15
Fantastic 5 : Mimokoša.si 8:15
AC Vitamin : Mimokoša.si 15:7

1 - AC Vitamin
2 - Mimokoša.si

3 - Fantastic 5

Skupina D:

Red tigers : Bizgeci 15:6
Red tigers : The winners 15:12
Bizgeci : The winners 0:11

1 - Red tigers
2 - The winners

3 - Bizgeci

Četrtfinale:

Ilirika : The winners 9:15
Lenuhi : Mimokoša.si 13:15
MC Vitamini : Ježki 13:15
Dunk Kings : Red Tigers 14:16

Polfinale:

The winners : Mimokoša.si 16:10
Ježki : Red Tigers 15:9

FINALE:

The winners : Ježki 16:13

The winners: Jernej Lastnik (1994), Tjaž Rotar (1994), Domen Demšar (1994), Matej Krmelj (1994), Nejc Iskra (1994).
Ježki: Klemen Maček (1993), Jure Janžek (1993), Nejc Matuš (1993), Goran Živkovič (1993), Aleks Andrejevič (1993).

POSNETEK CELOTNEGA FINALA (posnetek v večji resoluciji tukaj):


PIONIRJI:

Skupina A:

THC : MJMJ 10:15
THC : Lastovičarji 9:15
THC : KSZ Ghetto 10:15
MJMJ : Lastovičarji 16:5
MJMJ : KSZ Ghetto 10:15
Lastovičarji : KSZ Ghetto 3:15

1 - KSZ Ghetto
2 - MJMJ
3 - Lastovičarji
4 - THC

Polfinale:

KSZ Ghetto : THC 15:10
MJMJ : Lastovičarji 15:9

FINALE:

KSZ Ghetto : MJMJ 15:11

KSZ Ghetto: Luka Pirc (1996), Niki Sluga (1996), Dan Pavlovič (1996), Matija Šalej (1996), Alek Pikl (1996).
MJMJ: Matija Vrhunc (1996), Martin Vrhunc (1996), Jan Zlatkovič (1996), Grega Sajevic (1996).

POSNETEK CELOTNEGA FINALA (posnetek v večji resoluciji tukaj):


OSTALI TURNIRJI

sobota, 4. junija - Terme Ptuj - več o turnirju
sobota, 18. junija - Hrastnik - več o turnirju
sobota, 25. junija - Novo mesto - več o turnirju
sobota, 9. julija - VELIKI FINALE - Prešernov trg, Ljubljana - več o turnirju

PRIJAVA NA TURNIRJE

PRAVILA

PROPOZICIJE ULIČNE KOŠARKE

DOZDAJŠNJI ZMAGOVALCI DP V SAMSUNG ULIČNI KOŠARKI

nedelja, 3. julija - VELIKI FINALE (Ljubljanski grad) Red Bull King of the Rocka

VSE O RED BULL KING OF THE ROCKU

PRAVILA

SEZNAM UVRŠČENIH V FINALE

sobota, 3. septembra - Prešernov trg, Ljubljana - Intersport Kletka strahu

Tako kot vsako leto, bodo tudi tokrat 16 košarkarjev izbrali organizatorji in sicer med vsemi tistimi, ki bodo na turnirjih v Samsung DP v ulični košarki 3na3 prikazali največ znanja. Vsak izmed šestnajstih najboljših pa si bo lahko letos izbral soigralca, s katerim bo osvajal glavno nagrado. 

Avtor: KZS/Anže Blažič
06.06.11 / Ulična košarka 2011

Dobra košarka, osvežilni napitki, topla voda v bazenu, lepa dekleta...

06.06.11 / Ulična košarka 2011

Po drugem turnirju Samsung DP v ulični košarki so se nekoliko...

05.06.11 / Ulična košarka 2011

Na drugem turnirju osme sezone Samsung DP v ulični košarki, ki...

 
Košarkarska zveza Slovenije / Leskoškova 12, Ljubljana / kzs@kzs.si
Vse pravice pridržane / 2000 - 2011