09.05.2011 / Asi

Primož Brezec je bil v tej sezoni že nekajkrat odločilni igralec za zmago svoje ekipe, in tako je bilo tudi na zadnji tekmi, na kateri je v boju za četrtfinale Samara s 85:72 ugnala Nižnij Novgorod, najvišji slovenski reprezentant pa je k uspehu dodal 24 točk in 7 skokov. Odlično statistiko je proti Teramu imel tudi Marko Milič (21 točk in 6 skokov), ki s Tomom Mahoričem še upa na preboj med osem najboljših ekip Italije.

ASI, 1. - 8. maj:

 Slovenija:
Sandi Čebular (Geoplin Slovan) - poškodovan
Dejan Čigoja (Geoplin Slovan)  
4. 5.: 24 minut, 6 točk (1/1 za dve, 1/2 za tri, 1/1 PM), 2 skoka, 1 podaja, 1 blokada
7. 5.: 23 minut, 5 točk (1/2 za dve, 1/2 za tri), 2 skoka, 2 podaji, 1 prid. žoga, 1 blokada
Matej Krušič (Geoplin Slovan)
4. 5.: 37 minut, 16 točk (6/9 za dve, 4/6 PM), 10 skokov, 1 prid. žoga, 3 blokade
(Liga Telemach za prvaka, 9. krog: Zlatorog : Geoplin Slovan 77:70)
7. 5.: 24 minut, 10 točk (4/5 za dve, 2/3 PM), 7 skokov, 1 prid. žoga, 1 blokada
(Liga Telemach za prvaka, 10. krog: Geoplin Slovan : Hopsi Polzela 82:45)
Marko Vranjković (Helios) - poškodovan
(Liga Telemach za prvaka, 9. krog: Union Olimpija : Helios Domžale 96:66)
(Liga Telemach za prvaka, 10. krog: Helios Domžale : Elektra Šoštanj 78:72)
Zoran Dragić (Krka) 
4. 5.: 25 minut, 10 točk (3/6 za dve, 4/4 PM), 5 skokov
7. 5.: 21 minut, 13 točk (5/7 za dve, 3/7 PM), 2 skoka, 3 podaje, 3 prid. žoge
Smiljan Pavič (Krka)
4. 5.: 28 minut, 14 točk (4/5 za dve, 6/10 PM), 12 skokov, 6 podaj, 1 blokada
(Liga Telemach za prvaka, 9. krog: Elektra Šoštanj : Krka 56:79)
7. 5.: 17 minut, 2 točki (1/2 za dve), 3 skoki, 1 prid. žoga, 2 blokadi
(Liga Telemach za prvaka, 10. krog: Krka : Zlatorog 79:72)
Jaka Klobučar (Union Olimpija)
4. 5.: 9 minut, 2 točki (1/1 za dve), 1 skok, 1 podaja
7. 5.: 4 minute, 1 skok, 1 podaja
Goran Jagodnik (Union Olimpija)
4. 5.: 17 minut, 9 točk (2/2 za dve, 1/5 za tri, 2/2 PM), 2 skoka, 1 podaja, 1 prid. žoga, 1 blokada 
7. 5.: 21 minut, 7 točk (2/4 za dve, 1/3 za tri), 2 skoka
Dino Murić (Union Olimpija) - poškodovan
Sašo Ožbolt (Union Olimpija) 
4. 5.: 25 minut, 4 točke (2/4 za dve), 4 skoki, 4 podaje, 1 prid. žoga
7. 5.: 18 minut, 6 točk (2/3 za tri), 1 skok
Samo Udrih (Union Olimpija)
4. 5.: 17 minut, 12 točk (3/6 za dve, 2/3 za tri), 1 skok
(Liga Telemach za prvaka, 9. krog: Union Olimpija : Helios Domžale 96:66)
7. 5.: 20 minut, 8 točk (1/2 za dve, 2/5 za tri), 2 skoka, 1 podaja
(Liga Telemach za prvaka, 10. krog: Maribor Messer : Union Olimpija 80:72)
Luka Dimec (Zlatorog) -
4. 5.: 24 minut, 3 točke (1/4 za dve, 1/2 PM), 2 skoka, 2 prid. žogi, 1 blokada
(Liga Telemach za prvaka, 9. krog: Zlatorog : Geoplin Slovan 77:70)
7. 5.: 8 minut, 2 točki (1/3 za dve), 1 skok
(Liga Telemach za prvaka, 10. krog: Krka : Zlatorog 79:72)


 Bosna in Hercegovina:
Nebojša Joksimović (Igokea)
- statistika ni na voljo
(DB BiH, polfinale, 1. tekma: Igokea : Borac Nektar 89:63)
 Francija:
Marko Maravič (Pau-Lacq-Orthez) - ni bil v postavi moštva
(LNB, 29. krog: Paris-Levallois : Pau-Lacq-Orthez 76:82)

 Grčija:
Jurica Golemac (Kolossos) - 25 minut, 9 točk (1/3 za dve, 2/2 za dve, 1/2 PM, 1 skok, 3 podaje, 1 prid. žoga, 1 blokada
(Esake, četrtfinale, 2. tekma: Kolossos : Olympiakos 67:83)
Jure Močnik (Peristeri) - 30 minut, 7 točk (1/3 za dve, 1/5 za tri, 2/2 PM), 1 skok, 5 podaj, 1 prid. žoga
(Esake, četrtfinale, 2. tekma: Peristeri : Panathinaikos 72:74)
Rašo Nesterović (Olympiakos) - poškodovan
(Esake, četrtfinale, 2. tekma: Kolossos : Olympiakos 67:83)

V polfinale se je uvrstil Olympiakos, Kolossos in Peristeri pa sta izpadla. 


 Italija:
Goran Jurak (Angelico Biella) - 30 minut, 8 točk (4/4 za dve), 8 skokov, 3 podaje
(Legabasket, 28. krog: Canadian Solar Bologna : Angelico Biella 83:81)
Marko Milič (Vanoli-Braga Cremona) - 28 minut, 21 točk (8/12 za dve, 5/6 PM), 6 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga)
(Legabasket, 28. krog: Vanoli-Braga Cremona : Banca Tercas Teramo 80:73)
Marko Tušek (Fileni Jesi) - 34 minut, 11 točk (3/7 za tri, 2/2 PM), 8 skokov, 1 prid. žoga
(Legaduebasket, 30. krog: Tuscany Pistoia : Fileni Jesi 84:73)

Fileni Jesi je drugi italijansko ligo končal na devetem mestu.

 Litva:
Aleksandar Ćapin (Žalgiris) - 11 minut, 5 točk (1/1 za dve, 1/1 za tri), 1 skok, 1 podaja, 1 prid. žoga
(LKL: Žalgiris : Lietuvos Rytas 83:81)

 Rusija:
Primož Brezec (Samara) 
1. 5.: 23 minut, 13 točk (5/8 za dve, 3/3 PM), 8 skokov, 1 prid. žoga
(DP Rusije: Unics : Samara 100:79)
4. 5.: 32 minut, 24 točk (10/12 za dve, 4/6 PM), 7 skokov, 1 blokada
(DP Rusije: Nižnij Novgorod : Samara 72:85)
Hasan Rizvić (Unics Kazan) 
1. 5.: 9 minut, 4 točke (1/3 za dve, 2/4 PM), 4 skoki, 1 blokada
(DP Rusije: Unics : Samara 100:79)
4. 5.: 12 minut, 6 točk (3/3 za dve), 1 skok, 1 blokada
(DP Rusije: Lokomotiv Kuban : Unics 88:87)
7. 5.: 4 minute
(DP Rusije: Spartak : Unics 72:78)
Miha Zupan (Spartak St. Peterburg) 
7. 5.: 29 minut, 12 točk (6/9 za dve), 3 skoki, 1 podaja, 1 prid. žoga, 1 blokada
(DP Rusije: Spartak : Unics 72:78)
Sani Bečirović (CSKA Moskva) - 12 minut, 4 točke (1/2 za tri, 1/2 PM), 2 skoka, 1 prid. žoga 
Matjaž Smodiš (CSKA Moskva) - 12 minut, 5 točk (1/3 za dve, 1/1 za tri), 3 skoki, 1 podaja, 2 blokadi
(DP Rusije: CSKA Moskva : Lokomotiv Kuban 76:67)
 Španija:
Uroš Slokar (Assignia Manresa) 
1. 5.: 33 minut, 14 točk (6/9 za dve, 2/4 PM), 4 skoki, 3 blokade 
(Liga ACB, 32. krog: Menorca Basquet : Assignia Manresa 71:65)
4. 5.: 31 minut, 4 točke (2/9 za dve), 4 skoki, 3 podaje, 2 prid. žogi
(Liga ACB, 33. krog: Assignia Manresa : Asefa Estudiantes 69:63)
Domen Lorbek (Lagun Aro) - poškodovan
(Liga ACB, 32. krog: Regal Barcelona : Lagun Aro 81:55)
(Liga ACB, 33. krog: Lagun Aro : Zaragoza 84:71)
Mirza Begić (Real Madrid)
1. 5.: ni igral
(Liga ACB, 32. krog: Fuenlabrada : Real Madrid 88:79)
Jaka Lakovič (Regal Barcelona) 
1. 5.: poškodovan
4. 5.: 9 minut, 1 podaja
Erazem Lorbek (Regal Barcelona) 
1. 5.: 25 minut, 15 točk (5/8 za dve, 1/3 za tri, 2/2 PM), 3 skoki, 2 podaji, 2 prid. žogi
(Liga ACB, 32. krog: Regal Barcelona : Lagun Aro 81:55)
4. 5.: 15 minut, 4 točke (2/2 za dve), 1 skok, 1 podaja
(Liga ACB, 33. krog: Meridiano Alicante : Regal Barcelona 76:84)

 Turčija:
Boštjan Nachbar (Efes Pilsen) - poškodovan
(DP Turčije, 30. krog: Efes Pilsen : Olin Edirne 86:41)
Emir Preldžić (Fenerbahce Ülker) - 38 minut, 7 točk (2/3 za dve, 1/6 za tri, 5 skokov, 2 podaji, 2 prid. žogi
Gašper Vidmar (Fenerbahce Ülker) - poškodovan
(DP Turčije, 30. krog: Türk Telekom : Fenerbahce Ülker 79:92)
Željko Zagorac (Aliaga Petkim) - 33 minut, 21 točk (9/15 za dve, 3/4 za tri), 9 skokov, 2 podaji, 2 prid. žogi
(DP Turčije, 30. krog: Aliaga Petkim : Bornova Belediye 65:108)

 ZDA:
Goran Dragić (Houston)
Beno Udrih (Sacramento)
Saša Vujačić (New Jersey) 

Slovenski košarkarji v NBA so že končali sezono.

Brez kluba:
Jan Močnik

TRENERJI:

 SLOVENIJA
Gašper Okorn (Geoplin Slovan)
4. 5.: Liga Telemach za prvaka, 9. krog: Zlatorog : Geoplin Slovan 77:70
7. 5.: Liga Telemach za prvaka, 10. krog: Geoplin Slovan : Hopsi Polzela 82:45
Aleksander Sekulić (pomočnik trenerja Krke)
4. 5.: Liga Telemach za prvaka, 9. krog: Elektra Šoštanj : Krka 56:79
7. 5.: Liga Telemach za prvaka, 10. krog: Krka : Zlatorog 79:72
Miro Alilović (Union Olimpija)
4. 5.: Liga Telemach za prvaka, 9. krog: Union Olimpija : Helios Domžale 96:66
7. 5.: Liga Telemach za prvaka, 10. krog: Maribor Messer : Union Olimpija 80:72
Aleš Pipan (Zlatorog)
4. 5.: Liga Telemach za prvaka, 9. krog: Zlatorog : Geoplin Slovan 77:70
7. 5.: Liga Telemach za prvaka, 10. krog: Krka : Zlatorog 79:72


 GRČIJA
Slobodan Subotić (Aris)
4. 5.: Esake, četrtfinale, 2. tekma: Maroussi : Aris 51:62
7. 5.: Esake, četrtfinale, 3. tekma: Aris : Maroussi 69:45

Aris se je uvrstil v polfinale.

 ITALIJA
Tomo Mahorič (Vanoli Braga Cremona)

(Legabasket, 28. krog: Vanoli-Braga Cremona : Banca Tercas Teramo 80:73)
Sašo Filipovski (Lottomatica Roma)
(Legabasket, 28. krog: Fabi Shoes Montegranaro : Lottomatica Roma 75:66)


 POLJSKA
David Dedek (pomočnik trenerja Asseco Prokoma) 
(DP Poljske, finale, 1. tekma: Asseco Prokom : Turow 88:79)


Brez kluba:
Memi Bečirović
Zoran Martič

Rade Mijanović
Jure Zdovc


Med Asi najdemo vse tiste košarkarje, ki so bili za vsaj enega izmed zadnjih štirih velikih tekmovanj uvrščeni na širši selektorjev seznam.
Avtor: KZS/Anže Blažič
26.04.11 / Asi

Poleg NLB lige se je minuli teden končala tudi VTB liga,...

18.04.11 / Asi

Minuli teden je bil obarvan z dobrimi slovenskimi nastopi doma in na...

11.04.11 / Asi

Reprezentančni center Primož Brezec, ki je zaigral šele na drugi...

 
Košarkarska zveza Slovenije / Leskoškova 12, Ljubljana / kzs@kzs.si
Vse pravice pridržane / 2000 - 2011