26.04.2011 / Asi

Poleg NLB lige se je minuli teden končala tudi VTB liga, tekmovanje baltskih, ruskih in ukrajinskih ekip, ki so jo dobili košarkarji Himkija, drugi so bili igralci Moskovskega CSKA-ja (Sani Bečirović in Matjaž Smodiš), tretji pa Unicsa Kazana (Hasan Rizvić). Na turnirju je še posebej dobro zaigral Rizvić, saj je bil s 17 točkami najboljši strelec polfinalne tekme proti Himkiju.

ASI, 18. - 25. april:

 Slovenija:
Sandi Čebular (Geoplin Slovan) - poškodovan
Dejan Čigoja (Geoplin Slovan) - 28 minut, 5 točk (2/3 za dve, 1/2 PM), 5 skokov, 1 blokada
Matej Krušič (Geoplin Slovan) - 20 minut, 9 točk (4/5 za dve, 1/2 PM), 4 skoki, 1 podaja, 1 prid. žoga, 1 blokada
(Liga Telemach za prvaka, 7. krog: Maribor Messer : Geoplin Slovan 62:77)
Marko Vranjković (Helios) - poškodovan
(Liga Telemach za prvaka, 7. krog: Helios Domžale : Zlatorog 88:68)
Zoran Dragić (Krka) 
19. 4.: 28 minut, 13 točk (4/7 za dve, 5/7 za PM), 4 skoki, 2 podaji, 1 prid. žoga
24. 4.: 25 minut, 4 točke (1/5 za dve, 2/6 PM), 5 skokov, 2 podaji,
Smiljan Pavič (Krka) -
19. 4.: 22 minut, 10 točk (3/8 za dve, 4/8 PM), 5 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga
(Liga NLB, polfinale: Union Olimpija : Krka 67:57)
24. 4.: 21 minut, 6 točk (3/4 za dve), 6 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga
(Liga Telemach za prvaka, 7. krog: Union Olimpija : Krka 61:71)
Jaka Klobučar (Union Olimpija)
19. 4.: ni imel pravice nastopa
21. 4.: ni imel pravice nastopa
24. 4.: 17 minut, 10 točk (3/8 za tri, 1/1 PM), 3 skoki, 1 podaja
Goran Jagodnik (Union Olimpija)  
19. 4.: 25 minut, 11 točk (1/4 za dve, 1/3 za tri, 6/7 PM), 10 skokov, 1 prid. žoga, 1 blokada
21. 4.: 20 minut, 12 točk (2/6 za dve, 2/4 za tri, 2/2 PM), 7 skokov, 1 podaja, 4 prid. žoge, 1 blokada
24. 4.: 20 minut, 3 točke (3/4 PM), 6 skokov, 1 prid. žoga
Dino Murić (Union Olimpija) - poškodovan
Sašo Ožbolt (Union Olimpija) 
19. 4.: 31 minut, 19 točk (1/4 za dve, 5/7 za tri, 2/2 PM), 2 skoka, 2 podaji
21. 4.: 25 minut, 11 točk (1/1 za dve, 1/3 za tri, 6/7 PM), 1 skok, 3 podaje
24. 4.: 35 minut, 12 točk (2/4 za dve, 8/12 PM), 1 skok, 1 podaja, 2 prid. žogi
Samo Udrih (Union Olimpija) 
19. 4.: 14 minut, 2 točki (1/1 za dve), 2 skoka, 1 prid. žoga
(Liga NLB, polfinale: Union Olimpija : Krka 67:57)
21. 4.: 22 minut, 12 točk (1/3 za dve, 2/3 za tri, 4/4 PM), 2 skoka, 1 podaja
(Liga NLB, finale: Union Olimpija : Partizan mt:s 74:77)
24. 4.: 12 minut, 2 točki (2/2 PM), 1 podaja
(Liga Telemach za prvaka, 7. krog: Union Olimpija : Krka 61:71)
Luka Dimec (Zlatorog) - 7 minut, 1 točka (1/2 PM), 3 skoki
(Liga Telemach za prvaka, 7. krog: Helios Domžale : Zlatorog 88:68)  


 Bosna in Hercegovina:
Nebojša Joksimović (Igokea)
- 16 minut, 3 točke (1/2 za tri), 7 podaj, 1 skok
(DB BiH, 8. krog: Igokea : Mladost 112:79)

 Francija:
Marko Maravič (Pau-Lacq-Orthez) - poškodovan
(LNB, 27. krog: Le Havre : Pau-Lacq-Orthez 74:54)

 Grčija:
Jurica Golemac (Kolossos) - 31 minut, 7 točk (1/3 za dve, 1/5 za tri, 2/2 PM), 4 skoki, 3 podaje, 1 prid. žoga
(Esake, 26. krog: Kolossos : Ilissiakos 49:58)
Jure Močnik (Peristeri) - 26 minut, 13 točk (3/4 za dve, 1/2 za tri, 4/4 PM), 7 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga
(Esake, 26. krog: Peristeri : Maroussi 75:56)
Rašo Nesterović (Olympiakos) - poškodovan
(Esake, 26. krog: Iraklis : Olympiakos 44:83)

 Italija:
Goran Jurak (Angelico Biella) - 28 minut, 10 točk (2/2 za dve, 6/8 PM), 6 skokov, 1 podaja, 2 prid. žogi
(Legabasket, 27. krog: Angelico Biella : Cimberio Varese 81:89)
Marko Milič (Vanoli-Braga Cremona) - 29 minut, 13 točk (5/11 za dve, 3/5 PM), 2 skoka, 1 podaja, 5 prid. žog
(Legabasket, 27. krog: Benetton Treviso : Vanoli-Braga Cremona 88:86)
Marko Tušek (Fileni Jesi) -
V drugi italijanski ligi minuli teden ni bilo tekem.
 Litva:
Aleksandar Ćapin (Žalgiris) 
19. 4.: ni bil v postavi moštva
(LKL, četrtfinale, 1. tekma: Žalgiris : Neptunas 96:61)
21. 4.: ni bil v postavi moštva
(LKL, četrtfinale, 2. tekma: Neptunas : Žalgiris 82:88)

 Rusija:
Primož Brezec (Samara) - 29 minut, 7 točk (2/2 za dve, 3/4 PM), 10 skokov, 1 prid. žoga, 1 blokada
(PBL: Samara : Spartak 71:72)
Hasan Rizvić (Unics Kazan) 
22. 4.: 20 minut, 17 točk (6/7 za dve, 5/5 PM), 5 skokov, 2 podaji, 2 prid. žogi
(VTB liga, polfinale: Himki : Unics Kazan 84:78)
23. 4.: 25 minut, 5 točk (1/5 za dve, 3/4 PM), 2 skoka, 1 podaja, 1 prid. žoga, 1 blokada
(VTB liga, za 3. mesto: Azovmaš : Unics Kazan 75:95)
Miha Zupan (Spartak St. Peterburg) 
19. 4.: ni bil v postavi moštva
(PBL: Spartak : Dinamo 80:70)
23. 4.: 9 minut, 2 skoka
(PBL: Samara : Spartak 71:72)
Sani Bečirović (CSKA Moskva)  
22. 4.: 5 minut, 2 točki (1/1 za dve), 1 podaja
23. 4.: 2 minuti
Matjaž Smodiš (CSKA Moskva) 
22. 4.: 15 minut, 10 točk (2/3 za dve, 2/4 za tri), 1 skok
(VTB liga, polfinale: CSKA : Azovmaš 69:57)
23. 4.: 15 minut, 4 točke (1/4 za tri, 1/2 PM), 1 skok
(VTB liga, finale: CSKA : Himki 64:66)

 Španija:
Uroš Slokar (Assignia Manresa) - 27 minut, 8 točk (4/8 za dve), 4 skoki, 1 podaja, 2 prid. žogi, 1 blokada
(Liga ACB, 31. krog: Assignia Manresa : Cajasol 58:66)
Mirza Begić (Real Madrid) - ni igral
(Liga ACB, 31. krog: Real Madrid : Caja Laboral 76:71)
Jaka Lakovič (Regal Barcelona) - poškodovan
Erazem Lorbek (Regal Barceloana) - 19 minut, 7 točk (2/6 za dve, 3/4 PM), 5 skokov
(Liga ACB, 31. krog: DKV Joventut : Regal Barcelona 65:68)

 Turčija:
Boštjan Nachbar (Efes Pilsen) - poškodovan
(Beko BL, 28. krog: Efes Pilsen : Fenerbahce Ülker 70:72)
Emir Preldžić (Fenerbahce Ülker) - 28 minut, 10 točk (5/7 za dve), 4 skoki, 5 podaj
Gašper Vidmar (Fenerbahce Ülker) - poškodovan
(Beko BL, 28. krog: Efes Pilsen : Fenerbahce Ülker 70:72)
Željko Zagorac (Aliaga Petkim) - 17 minut, 6 točk (3/6 za dve), 7 skokov
(Beko BL, 28. krog: Aliaga Petkim : Banvit 63:93)

 ZDA:
Goran Dragić (Houston)
Beno Udrih (Sacramento)
Saša Vujačić (New Jersey) 

Slovenski košarkarji v NBA so že končali sezono.

Brez kluba:
Jan Močnik

TRENERJI:

 

 SLOVENIJA
Gašper Okorn (Geoplin Slovan)
(Liga Telemach za prvaka, 7. krog: Maribor Messer : Geoplin Slovan 62:77)
Aleksander Sekulić (pomočnik trenerja Krke)
Miro Alilović (Union Olimpija)
(Liga Telemach za prvaka, 7. krog: Union Olimpija : Krka 61:71)
Aleš Pipan (Zlatorog)
(Liga Telemach za prvaka, 7. krog: Helios Domžale : Zlatorog 88:68)  


 GRČIJA
Slobodan Subotić (Aris)
(Esake, 26. krog: Aris : Ikaros 97:74)

 ITALIJA
Tomo Mahorič (Vanoli Braga Cremona)

(Legabasket, 27. krog: Benetton Treviso : Vanoli-Braga Cremona 88:86)
Sašo Filipovski (Lottomatica Roma)
(Legabasket, 27. krog: Lottomatica Roma : Pepsi Caserta 74:68)


 POLJSKA
David Dedek (pomočnik trenerja Asseco Prokoma)
(DP Poljske, polfinale, 4. tekma: Energa Czarni Slupsk : Asseco Prokom 78:87)  


Brez kluba:
Memi Bečirović
Zoran Martič

Rade Mijanović
Jure Zdovc


Med Asi najdemo vse tiste košarkarje, ki so bili za vsaj enega izmed zadnjih štirih velikih tekmovanj uvrščeni na širši selektorjev seznam.
Avtor: KZS/Anže Blažič
09.05.11 / Asi

Primož Brezec je bil v tej sezoni že nekajkrat odločilni igralec...

18.04.11 / Asi

Minuli teden je bil obarvan z dobrimi slovenskimi nastopi doma in na...

11.04.11 / Asi

Reprezentančni center Primož Brezec, ki je zaigral šele na drugi...

 
Košarkarska zveza Slovenije / Leskoškova 12, Ljubljana / kzs@kzs.si
Vse pravice pridržane / 2000 - 2011