18.04.2011 / Asi

Minuli teden je bil obarvan z dobrimi slovenskimi nastopi doma in na tujem, med katerimi sta največ točk zbrala Matej Krušič (21 proti Heliosu Domžalami) in Beno Udrih (21 proti Oklahomi), dvajset jih je proti Canadian Solarju Bologni dosegel Marko Milič, 17 pa jih je v statistiko zapisal Primož Brezec, ki je dodal še 10 skokov. Dobro tudi Lorbek, Smodiš in Zupan, ki so zbrali vsak po 16 točk.

ASI, 11. - 17. april:

 Slovenija:
Sandi Čebular (Geoplin Slovan) - poškodovan
Dejan Čigoja (Geoplin Slovan) - 13 minut, 3 skoki, 1 podaja, 1 prid. žoga
Matej Krušič (Geoplin Slovan) - 34 minut, 21 točk (6/8 za dve, 9/9 PM), 8 skokov, 1 podaja 
(Liga Telemach za prvaka, 6. krog: Geoplin Slovan : Helios Domžale 87:98)
Marko Vranjković (Helios) - poškodovan
(Liga Telemach za prvaka, 6. krog: Geoplin Slovan : Helios Domžale 87:98)
Zoran Dragić (Krka) - 18 minut, 10 točk (1/5 za dve, 1/3 za tri, 5/6 PM), 2 skoka
Smiljan Pavič (Krka) - 20 minut, 5 točk (2/7 za dve, 1/2 PM), 5 skokov, 1 podaja
(Liga Telemach za prvaka, 6. krog: Krka : Maribor Messer 92:59)
Jaka Klobučar (Union Olimpija) - 4 minute
Goran Jagodnik (Union Olimpija) - 19 minut, 12 točk (2/2 za dve, 2/8 za tri, 2/2 PM), 8 skokov
Dino Murić (Union Olimpija) - poškodovan
Sašo Ožbolt (Union Olimpija) - 32 minut, 10 točk (2/7 za tri, 4/6 PM), 2 skoka, 2 podaji, 2 prid. žogi
Samo Udrih (Union Olimpija) - 14 minut, 2 minuti (1/3 za dve), 1 skok
(Liga Telemach za prvaka, 6. krog: Hopsi Polzela : Union Olimpija 67:78)
Luka Dimec (Zlatorog) - 21 minut, 2 točki (1/1 za dve), 3 skoki, 1 prid. žoga, 2 blokadi
(Liga Telemach za prvaka, 6. krog: Zlatorog : Elektra Šoštanj 83:85)


 Bosna in Hercegovina:
Nebojša Joksimović (Igokea)
- 24 minut, 2 točki (1/3 za dve), 3 skoki, 3 podaje, 3 prid. žoge
(DP BiH, 6. krog: Bosna : Igokea 66:86)

 Francija:
Marko Maravič (Pau-Lacq-Orthez) - poškodovan
(LNB, 22. krog: Pau-Lacq-Orthez : Roanne 62:71)

 Grčija:
Jurica Golemac (Kolossos) 
13. 4.: 31 minut, 3 točke (1/5 za tri), 6 skokov, 4 podaje, 2 prid. žogi
(Esake, 24. krog: Kolossos : Panellinios 66:52)
16. 4.: 29 minut, 8 točk (2/2 za dve, 1/3 za tri, 1/2 PM), 5 skokov, 1 prid. žoga
(Esake, 25. krog: PAOK : Kolossos 66:56)
Jure Močnik (Peristeri)
13. 4.: 25 minut, 3 točke (3/4 PM), 3 skoki, 3 podaje
(Esake, 24. krog: Peristeri : PAOK 77:72)
16. 4.: 27 minut, 4 točke (4/6 PM), 2 prid. žogi, 1 blokada
(Esake, 25. krog: Ilisiakos : Peristeri 75:52)
Rašo Nesterović (Olympiakos) 
13. 4.: 5 minut, 4 točke (1/3 za dve, 2/2 PM), 2 skoka
(Esake, 24. krog: Kavalas : Olympiakos 63:92)
16. 4.: poškodovan
(Esake, 25. krog: Olympiakos : Panathinaikos 87:83)

 Italija:
Goran Jurak (Angelico Biella) - 30 minut, 13 točk (6/9 za dve, 1/2 PM), 10 skokov, 3 podaje, 2 prid. žogi
(LegaBasket, 26. krog: Bennet Cantú : Angelico Biella 82:77)
Marko Milič (Vanoli-Braga Cremona) - 26 minut, 20 točk (7/12 za dve, 6/6 PM), 4 skoki, 4 podaje, 2 prid, žogi
(LegaBasket, 26. krog: Vanoli-Braga Cremona : Canadian Solar Bologna 88:95)
Marko Tušek (Fileni Jesi) - 31 minut, 6 točk (2/3 za dve, 2/2 PM), 8 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga
(LegaBasket due, 28. krog: Mazzeo San Severo : Fileni Jesi 75:81)
 Litva:
Aleksandar Ćapin (Žalgiris) - 8 minut, 2 točki (1/2 za dve), 2 skoka, 1 prid. žogo
(LKL: Šiauliai : Žalgiris 78:88)

 Rusija:
Primož Brezec (Samara) - 26 minut, 17 točk (8/9 za dve, 1/2 PM), 10 skokov, 2 podaji, 1 prid. žoga, 2 blokadi
(PBL: Lokomotiv Kuban : Samara 67:63)
Hasan Rizvić (Unics Kazan) - 15 minut, 2 točki (1/3 za dve), 3 skoki, 1 podaja, 1 blokada
(PBL: Dinamo Moskva : Unics Kazan 70:84)
Miha Zupan (Spartak St. Peterburg) - 24 minut, 16 točk (5/6 za dve, 1/2 za tri, 3/3 PM), 6 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga
(PBL: Himki : Spartak St. Peterburg 104:95)
Sani Bečirović (CSKA Moskva)  
13. 4.: 14 minut, 11 točk (1/4 za tri, 8/8 PM), 4 skoki, 3 podaje
17. 4.: 8 minut, 4 točke (4/4 PM), 2 skoka, 3 podaje
Matjaž Smodiš (CSKA Moskva) 
13. 4.: 29 minut, 16 točk (3/5 za dve, 1/2 za tri, 7/8 PM), 4 skoki, 1 blokada
(PBL: Nižni Novgorod : CSKA Moskva 94:89)
17. 4.: 10 minut, 8 točk (2/2 za dve, 1/2 za tri, 1/1 PM)
(PBL: CSKA Moskva : Jenisej Krasnojarsk 91:75)
 Španija:
Uroš Slokar (Assignia Manresa) - 30 minut, 13 točk (6/11 za dve, 1/1 PM), 8 skokov
(Liga ACB, 30. krog: Fuenlabrada : Assignia Manresa 55:54)
Mirza Begić (Real Madrid) - 6 minut, 4 točke (2/2 za dve), 1 skok
(Liga ACB, 30. krog: Zaragoza : Real Madrid 86:84)
Jaka Lakovič (Regal Barcelona) - 12 minut, 6 točk (2/5 za tri), 1 podaja
Erazem Lorbek (Regal Barcelona) - 22 minut, 16 točk (6/6 za dve, 1/3 PM), 3 skoki
(Liga ACB, 30. krog: Regal Barcelona : Blancos de Rueda Valladolid 77:53)

 Turčija:
Boštjan Nachbar (Efes Pilsen) - poškodovan  
(Beko BL, 26. krog: Efes Pilsen : Bornova Belediye 83:60)
Emir Preldžić (Fenerbahce Ülker) - 23 minut, 10 točk (3/5 za dve, 1/2 za tri, 1/6 PM), 2 skoka, 4 podaje, 1 prid. žoga
Gašper Vidmar (Fenerbahce Ülker) - poškodovan
(Beko BL, 26. krog: Tofas : Fenerbahce Ülker 74:81)
Željko Zagorac (Aliaga Petkim) - 28 minut, 12 točk (4/6 za dve, 1/3 za tri, 1/1 PM), 7 skokov, 1 podaja, 3 prid. žoge
(Beko BL, 26. krog: Mersin : Aliaga Petkim 94:73)

 ZDA:
Goran Dragić (Houston)
11. 4.: 53 minut, 15 točk (4/10 za dve, 2/6 za tri, 1/2 PM), 10 skokov, 7 podaj, 4 prid. žoge.
(Houston : Dallas 91:98)
13. 4.: 44 minut, 11 točk (1/2 za dve, 3/6 za tri), 11 skokov, 11 podaj, 1 blokada
(Minnesota : Houston 102:121)
Beno Udrih (Sacramento)
11. 4.: 43 minut, 21 točk (8/12 za dve, 5/5 PM), 7 skokov, 7 podaj, 4 prid. žoge.
(Sacramento : Oklahoma City 112:120)
13. 4.: 34 minut, 11 točk (3/8 za dve, 1/1 za tri, 2/2 PM), 5 skokov, 6 podaj, 1 prid. žoga
(Sacramento : LA Lakers 108:116)
Saša Vujačić (New Jersey) 
11. 4.: 38 minut, 19 točk (4/8 za dve, 3/5 za tri, 2/2 PM), 3 skoki, 3 podaje, 1 prid. žoga.
(New Jersey : Charlotte 103:105)
13. 4.: 43 minut, 10 točk (2/6 za dve, 2/5 za tri), 2 skoka, 4 podaje, 2 prid. žogi
(Chicago : New Jersey 97:92)

Brez kluba:
Jan Močnik

TRENERJI:

 SLOVENIJA
Gašper Okorn (Geoplin Slovan)
(Liga Telemach za prvaka, 6. krog: Geoplin Slovan : Helios Domžale 87:98)
Aleksander Sekulić (pomočnik trenerja Krke)
(Liga Telemach za prvaka, 6. krog: Krka : Maribor Messer 92:59)
Jure Zdovc (Union Olimpija)
Miro Alilović (pomočnik trenerja Uniona Olimpije)

(Liga Telemach za prvaka, 6. krog: Hopsi Polzela : Union Olimpija 67:78)
Aleš Pipan (Zlatorog)
(Liga Telemach za prvaka, 6. krog: Zlatorog : Elektra Šoštanj 83:85)


 GRČIJA
Slobodan Subotić (Aris)
(Esake, 24. krog: Aris : AEK 78:74)
(Esake, 25. krog: Panionios : Aris 89:80)

 ITALIJA
Tomo Mahorič (Vanoli Braga Cremona)

(LegaBasket, 26. krog: Vanoli-Braga Cremona : Canadian Solar Bologna 88:95)
Sašo Filipovski (Lottomatica Roma)
(LegaBasket, 26. krog: Dinamo Sassari : Lottomatica Roma 86:85)


 POLJSKA
David Dedek (pomočnik trenerja Asseco Prokoma)
(DP Poljske, polfinale, 1. tekma: Asseco Prokom : Energa Czarni 74:59)
(DP Poljske, polfinale, 2. tekma: Asseco Prokom : Energa Czarni 63:76)
(DP Poljske, polfinale, 3. tekma: Energa Czarni : Asseco Prokom 66:70)


Brez kluba:
Memi Bečirović
Zoran Martič

Rade Mijanović


Med Asi najdemo vse tiste košarkarje, ki so bili za vsaj enega izmed zadnjih štirih velikih tekmovanj uvrščeni na širši selektorjev seznam.
Avtor: KZS/Anže Blažič
09.05.11 / Asi

Primož Brezec je bil v tej sezoni že nekajkrat odločilni igralec...

26.04.11 / Asi

Poleg NLB lige se je minuli teden končala tudi VTB liga,...

11.04.11 / Asi

Reprezentančni center Primož Brezec, ki je zaigral šele na drugi...

 
Košarkarska zveza Slovenije / Leskoškova 12, Ljubljana / kzs@kzs.si
Vse pravice pridržane / 2000 - 2011