11.04.2011 / Asi

Reprezentančni center Primož Brezec, ki je zaigral šele na drugi tekmi po poškodbi kolena, se je minuli vikend spet predstavil v zelo dobri luči, saj je v 31 minutah srečanja proti Dinamu iz Moskve, ki so ga sicer košarkarji Samare izgubili s 68:82, zbral 19 točk in 7 skokov. Dobro je zaigral tudi Marko Tušek, saj je na tekmi 27. kroga druge italijanske lige dosegel dvojni dvojček (15 točk in 11 skokov).

ASI, 4. - 10. april:

 Slovenija:
Sandi Čebular (Geoplin Slovan) - poškodovan
Dejan Čigoja (Geoplin Slovan) - 29 minut, 7 točk (3/5 za dve, 1/1 PM), 3 skoki, 1 podaja, 3 prid. žoge
Matej Krušič (Geoplin Slovan) - 24 minut, 12 točk (5/6 za dve, 2/3 PM), 11 skokov, 2 podaji
(Liga Telemach, 5. krog: Elektra Šoštanj : Geoplin Slovan 60:78)
Marko Vranjković (Helios) - poškodovan
(Liga Telemach, 5. krog: Helios Domžale : Maribor Messer 88:65)
Zoran Dragić (Krka) - 21 minut, 8 točk (2/3 za dve, 1/3 za tri, 1/2 PM), 2 skoka, 1 podaja, 3 prid. žoge, 1 blokada
Smiljan Pavič (Krka) - 23 minut, 14 točk (4/7 za dve, 6/6 PM), 6 skokov, 1 podaja
(Liga Telemach, 5. krog: Hopsi Polzela : Krka 60:79)
Jaka Klobučar (Union Olimpija) - 34 minut, 6 točk (3/3 za dve), 4 skoki, 2 podaji, 1 prid. žoga, 1 blokada
Goran Jagodnik (Union Olimpija) - 27 minut, 9 točk (3/6 za tri), 4 skoki, 3 podaje, 2 prid. žogi
Dino Murić (Union Olimpija) - poškodovan
Sašo Ožbolt (Union Olimpija) - 23 minut, 9 točk (3/4 za dve, 3/3 PM), 1 skok, 1 prid. žoga
Samo Udrih (Union Olimpija) - 19 minut, 2 točki (1/1 za dve), 1 skok, 1 podaja
(Liga Telemach, 5. krog: Union Olimpija : Zlatorog 75:77)
Luka Dimec (Zlatorog) - 21 minut, 6 točk (2/7 za dve, 2/2 PM), 1 skok
(Liga Telemach, 5. krog: Union Olimpija : Zlatorog 75:77)


 Bosna in Hercegovina:
Nebojša Joksimović (Igokea)
- 30 minut, 11 točk (1/2 za dve, 3/7 za tri), 2 skoka, 2 podaji
(DP BiH, 4. krog: Igokea : Borac Nektar 95:75)

 Francija:
Marko Maravič (Pau-Lacq-Orthez) - poškodovan
(LNB, 25. krog: Pau-Lacq-Orthez : Lyon-Villeurbanne 74:92)

 Grčija:
Jurica Golemac (Kolossos)
Jure Močnik (Peristeri)
Rašo Nesterović (Olympiakos) 
V Grčiji minuli teden ni bilo tekem DP.
 Italija:
Goran Jurak (Angelico Biella) - 28 minut, 9 točk (3/6 za dve, 3/4 PM), 6 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga
(Legabasket, 25. krog: Lottomatica Roma : Angelico Biella 85:78)
Marko Milič (Vanoli-Braga Cremona) - 28 minut, 17 točk (6/12 za dve, 5/6 PM), 3 skoki, 3 podaje, 1 prid. žoga
(Legabasket, 25. krog: Vanoli-Braga Cremona : Air Avellino 89:78)
Marko Tušek (Fileni Jesi) - 35 minut, 15 točk (5/10 za dve, 1/3 za tri, 2/3 PM), 11 skokov, 3 podaje, 1 prid. žoga
(Legabasket, 27. krog: Aget Imola : Fileni Jesi 82:67)

 Litva:
Aleksandar Ćapin (Žalgiris) - 18 minut, 13 točk (3/7 za dve, 1/4 za tri, 4/5 PM), 5 skokov, 1 podaja, 2 prid. žogi
(LKL: Žalgiris : Naglis 103:66)

 Rusija:
Primož Brezec (Samara) - 31 minut, 19 točk (7/10 za dve, 5/8 PM), 7 skokov, 1 blokada
(PBL: Samara : Dinamo Moskva 68:82
Hasan Rizvić (Unics Kazan) - 8 minut, 2 skoka
(PBL: Unics Kazan : Himki 75:64)
Miha Zupan (Spartak St. Peterburg)
4. 4.: 11 minut, 6 točk (3/4 za dve), 4 skoki, 1 blokada
(PBL: Spartak : Triumph 91:80)
9. 4: 14 minut, 11 točk (3/4 za dve, 1/2 za tri, 2/2 PM), 2 skoka
(PBL: Spartak : CSKA Moskva 81:77)
Sani Bečirović (CSKA Moskva) - 8 minut
Matjaž Smodiš (CSKA Moskva) - 22 minut, 14 točk (2/2 za dve, 2/3 za tri, 4/6 PM), 1 skok
(PBL: Spartak : CSKA Moskva 81:77)

 Španija:
Uroš Slokar (Assignia Manresa) - 34 minut, 9 točk (2/6 za dve, 5/8 PM), 13 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga, 1 blokada
(Liga ACB, 29. krog: Assignia Manresa : Caja Laboral 83:89)
Mirza Begić (Real Madrid) - 6 minut, 2 skoka
(Liga ACB, 29. krog: Real Madrid : Regal Barcelona 77:72)
Jaka Lakovič (Regal Barcelona) - 20 minut, 7 točk (2/3 za dve, 1/6 za tri), 2 skoka, 2 prid. žogi
Erazem Lorbek (Regal Barcelona) - 33 minut, 11 točk (3/5 za dve, 5/7 PM), 4 skoki, 2 podaji
(Liga ACB, 29. krog: Real Madrid : Regal Barcelona 77:72)
 Turčija:
Boštjan Nachbar (Efes Pilsen) - poškodovan
(Beko BL, 25. krog: Aliaga Petkim : Efes Pilsen 76:88)  
Emir Preldžić (Fenerbahce Ülker) - 23 minut, 11 točk (4/5 za dve, 1/1 za tri), 3 skoki, 5 podaj, 2 prid. žogi
Gašper Vidmar (Fenerbahce Ülker) - poškodovan
(Beko BL, 25. krog: Fenerbahce Ülker : Pinar Karsiyaka 82:66)
Željko Zagorac (Aliaga Petkim) - 18 minut, 7 točk (3/7 za dve, 1/2 PM), 6 skokov, 3 prid. žoge
(Beko BL, 25. krog: Aliaga Petkim : Efes Pilsen 76:88

 ZDA:
Goran Dragić (Houston)
5. 4.: 6 minut
(Houston : Sacramento 101:104)
6. 4.: 23 minut, 16 točk (2/4 za dve, 4/5 za tri), 1 skok, 2 podaji
(New Orleans : Houston 101:93)
9. 4.: 38 minut, 14 točk (3/8 za dve, 2/5 za tri, 2/3 PM), 10 skokov, 7 podaj, 1 prid. žoga, 2 blokadi
(Houston : LA Clippers 99:78)
Beno Udrih (Sacramento)
5. 4.: 27 minut, 10 točk (5/7 za dve), 3 skoki, 2 podaji, 1 prid. žoga
(Houston : Sacramento 101:104)
6. 4.: 26 minut, 11 točk (4/9 za dve, 3/3 PM), 2 skoka, 5 podaj
(San Antonio : Sacramento 124:92)
8. 4.: 26 minut, 8 točk (3/6 za dve, 2/2 PM), 2 skoka, 5 podaj
(Memphis : Sacramento 101:96)
10. 4.: 32 minut, 14 točk (4/6 za dve, 2/3 za tri), 3 skoki, 6 podaj
(Golden state : Sacramento 103:104)
Saša Vujačić (New Jersey)
5. 4.: 38 minut, 17 točk (2/6 za dve, 4/6 za tri, 1/2 PM), 10 skokov, 4 podaje, 2 prid. žoge
(New Jersey : Minnesota 107:105)
6. 4.: 31 minut, 16 točk (4/9 za dve, 1/3 za tri, 5/5 PM), 3 skoki, 3 podaje, 1 prid. žoga.
(Detroit : New Jersey 116:109)
8. 4.: 33 minut, 13 točk (6/10 za dve, 1/1 PM), 6 skokov, 4 podaje, 2 prid. žogi
(New Jersey : New York 93:116)
10. 4.: 37 minut, 19 točk (3/7 za dve, 2/7 za tri, 7/7 PM), 3 skoki, 3 podaje, 1 prid. žoga
(Toronto : New Jersey 99:92)

Brez kluba:
Jan Močnik

TRENERJI:

 SLOVENIJA
Gašper Okorn (Geoplin Slovan)
(Liga Telemach, 5. krog: Elektra Šoštanj : Geoplin Slovan 60:78)
Aleksander Sekulić (pomočnik trenerja Krke)
(Liga Telemach, 5. krog: Hopsi Polzela : Krka 60:79)
Jure Zdovc (Union Olimpija)
Miro Alilović (pomočnik trenerja Uniona Olimpije)

Aleš Pipan (Zlatorog)
(Liga Telemach, 5. krog: Union Olimpija : Zlatorog 75:77)


 GRČIJA
Slobodan Subotić (Aris)
V Grčiji minuli teden ni bilo tekem DP.

 ITALIJA
Tomo Mahorič (Vanoli Braga Cremona)

(Legabasket, 25. krog: Vanoli-Braga Cremona : Air Avellino 89:78)
Sašo Filipovski (Lottomatica Roma)
(Legabasket, 25. krog: Lottomatica Roma : Angelico Biella 85:78)


 POLJSKA
David Dedek (pomočnik trenerja Asseco Prokoma)
(PLK, četrtfinale, 3. tekma: AZS Koszalin : Asseco Prokom Gdynia 83:78)
(PLK, četrtfinale, 3. tekma: AZS Koszalin : Asseco Prokom Gdynia 76:86)


Brez kluba:
Memi Bečirović
Zoran Martič

Rade Mijanović


Med Asi najdemo vse tiste košarkarje, ki so bili za vsaj enega izmed zadnjih štirih velikih tekmovanj uvrščeni na širši selektorjev seznam.
Avtor: KZS/Anže Blažič
09.05.11 / Asi

Primož Brezec je bil v tej sezoni že nekajkrat odločilni igralec...

26.04.11 / Asi

Poleg NLB lige se je minuli teden končala tudi VTB liga,...

18.04.11 / Asi

Minuli teden je bil obarvan z dobrimi slovenskimi nastopi doma in na...

 
Košarkarska zveza Slovenije / Leskoškova 12, Ljubljana / kzs@kzs.si
Vse pravice pridržane / 2000 - 2011