04.04.2011 / Asi

Minuli vikend je na tekmi med CSKA-jem iz Moskve in kazanskim Unicsom v dresu šestkratnih evropskih prvakov, pri katerih je odlično zaigral Matjaž Smodiš, ki je v 24 minutah zbral 14 točk in 7 skokov, debitiral Sani Bečirović, ki je klub okrepil pred kratkim. Poleg debija je slovenski vikend v Rusiji zaznamovala vrnitev Primoža Brezca, ki je odigral prvo tekmo po poškodbi.

ASI, 28. marec - 3. april:

 Slovenija:
Sandi Čebular (Geoplin Slovan) - poškodovan
Dejan Čigoja (Geoplin Slovan) - 36 minut, 16 točk (3/5 za dve, 2/5 za tri, 4/7 PM), 4 skoki, 1 podaja, 1 prid. žoga
Matej Krušič (Geoplin Slovan) - 35 minut, 18 točk (5/9 za dve, 8/12 PM), 15 skokov, 2 blokadi
(Liga Telemach za prvaka, 3. krog: Hopsi Polzela : Geoplin Slovan 73:60)
Marko Vranjković (Helios) - poškodovan
(Liga Telemach za prvaka, 3. krog: Elektra Šoštanj : Helios Domžale 71:83)
Zoran Dragić (Krka) - 23 minut, 16 točk (5/6 za dve, 1/2 za tri, 3/3 PM), 6 skokov, 3 prid. žoge, 1 blokada
Smiljan Pavič (Krka) - 25 minut, 20 točk (10/13 za dve), 7 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga, 1 blokada
(Liga Telemach za prvaka, 3. krog: Zlatorog : Krka 57:90)
Jaka Klobučar (Union Olimpija) - 30 minut, 8 točk (2/2 za dve, 1/4 za tri, 1/2 PM), 2 skoka, 10 podaj, 4 prid. žoge
Goran Jagodnik (Union Olimpija) - 20 minut, 13 točk (3/3 za dve, 2/7 za tri, 1/1 PM), 3 skoki, 2 podaji
Dino Murić (Union Olimpija) - poškodovan
Sašo Ožbolt (Union Olimpija) - 21 minut, 12 točk (3/5 za dve, 2/4 za tri), 1 skok, 1 podaja, 1 prid. žoga
Samo Udrih (Union Olimpija) - 20 minut, 10 točk (2/2 za dve, 2/5 za tri), 1 skok, 3 podaje, 1 prid. žoga
(Liga Telemach za prvaka, 3. krog: Union Olimpija : Maribor Messer 102:68)
Luka Dimec (Zlatorog) - 31 minut, 6 točk (2/3 za dve, 2/3 PM), 2 skoka, 2 prid. žogi, 1 blokada
(Liga Telemach za prvaka, 3. krog: Zlatorog : Krka 57:90)


 Bosna in Hercegovina:
Nebojša Joksimović (Igokea)

statistika ni na voljo
(DP BiH, 2. krog: Igokea : Široki TT Kabeli 82:47)
2. 4.: 29 minut, 6 točk (2/5 za tri), 5 skokov, 4 podaje, 1 prid. žoga
(DP BiH, 3. krog: Mladost : Igokea 80:87
 Francija:
Marko Maravič (Pau-Lacq-Orthez) - poškodovan
(LNB, 24. krog: Vichy - Pau-Lacq-Orthez 79:68)

 Grčija:
Jurica Golemac (Kolossos) - 15 minut, 3 točke (1/4 za dve, 1/2 PM), 2 podaji, 1 blokada
(Esake, 23. krog: Olympiakos : Kolossos 93:63)
Jure Močnik (Peristeri) - 25 minut, 6 točk (2/2 za tri), 3 podaje.
(Esake, 23. krog: Panellinios : Peristeri 75:65)
Rašo Nesterović (Olympiakos) - ni bil v postavi moštva
(Esake, 23. krog: Olympiakos : Kolossos 93:63)
 Italija:
Goran Jurak (Angelico Biella) - 15 minut, 2 točki (1/4 za dve), 1 skok, 2 prid. žogi
(Legabasket, 24. krog: Angelico Biella : Benetton Treviso 77:79)
Marko Milič (Vanoli-Braga Cremona) - 25 minut, 7 točk (2/6 za dve, 3/4 PM), 3 skoki, 1 prid. žoga
(Legabasket, 24. krog: Scavolini Pesaro : Vanoli-Braga Cremona 82:59)
Marko Tušek (Fileni Jesi) - 33 minut, 7 točk (2/5 za dve, 1/3 za tri), 4 skoki, 1 podaja
(Legaduebasket, 26. krog: Fileni Jesi : MarcoPoloShop.it Forli 82:90)

 Litva:
Aleksandar Ćapin (Žalgiris)
9 minut, 1 prid. žoga
(LKL: Žalgiris : Nevežis 104:69)
5 minut, 1 podaja
(LKL: Juventus : Žalgiris 77:93)
 Rusija:
Primož Brezec (Samara) - 18 minut, 5 točk (1/3 za dve, 3/6 PM), 1 skok
(PBL: Himki : Samara 107:71)
Hasan Rizvić (Unics Kazan) - ni bil v postavi moštva 
(PBL: CSKA Moskva : Unics Kazan 81:76)
Miha Zupan (Spartak St. Peterburg) - 11 minut, 6 točk (3/4 za dve), 4 skoki, 1 blokada
(PBL: Spartak : Triumf 91:80)
Sani Bečirović (CSKA Moskva) - 15 minut, 6 točk (1/4 za dve, 1/2 za tri, 1/1 PM), 2 skoka, 2 podaji, 1 prid. žoga
Matjaž Smodiš (CSKA Moskva) - 24 minut, 14 točk (4/6 za dve, 1/3 za tri, 3/5 PM), 7 skokov, 2 podaji
(PBL: CSKA Moskva : Unics Kazan 81:76)

 Španija:
Uroš Slokar (Assignia Manresa) - 26 minut, 8 točk (4/7 za dve), 4 skoki, 2 podaji, 1 prid. žoga
(Liga ACB, 28. krog: CAI Zaragoza : Assignia Manresa 85:65)
Mirza Begić (Real Madrid) - ni igral
(Liga ACB, 28. krog: Granada : Real Madrid 65:73)
Jaka Lakovič (Regal Barcelona) - 10 minut, 3 točke (1/2 za tri), 1 prid. žoga
Erazem Lorbek (Regal Barcelona) - 28 minut, 11 točk (4/7 za dve, 3/4 PM), 3 skoki, 1 podaja, 1 prid. žoga, 1 blokada
(Liga ACB, 28. krog: Regal Barcelona : Bilbao Basket 78:83)

 Turčija:
Boštjan Nachbar (Efes Pilsen) - poškodovan
(Beko BL, 24. krog: Efes Pilsen : Banvit 78:72)
Emir Preldžić (Fenerbahce Ülker) - 24 minut, 5 točk (2/3 za dve, 1/2 PM), 3 skoki, 2 podaji, 2 prid. žogi
Gašper Vidmar (Fenerbahce Ülker) - poškodovan
(Beko BL, 24. krog: Erdemir : Fenerbahce Ülker 74:82)
Željko Zagorac (Aliaga Petkim) - 22 minut, 11 točk (4/5 za dve, 3/4 PM), 5 skokov, 1 podaja
(Beko BL, 24. krog: Galatasaray : Aliaga Petkim 89:80)

 ZDA:
Goran Dragić (Houston)
29. 3.: 19 minut, 13 točk (2/2 za dve, 3/4 za tri), 2 skoka, 1 podaja
(New Jersey : Houston 87:112)
30. 3.: 13 minut, 8 točk (1/2 za dve, 1/2 za tri, 3/3 PM), 2 skoka, 1 podaja
(Philadelphia : Houston 108:97)
1. 4.: 8 minut, 5 točk (1/3 za dve, 1/1 za tri)
(Houston : San Antonio 119:114)
3. 4.: 7 minut, 2 točki (1/1 za dve), 2 skoka
(Houston : Atlanta 114:109)
Beno Udrih (Sacramento)
29. 3.: 42 minut, 19 točk (7/10 za dve, 1/2 za tri, 2/4 PM), 2 skoka, 5 podaj, 1 prid. žoga
(Sacramento : Phoenix 116:113)
30. 3.: 41 minut, 12 točk (2/4 za dve, 1/3 za tri, 5/5 PM), 4 skoki, 10 podaj, 2 prid. žogi
(Denver : Sacramento 104:90)
1. 4.: 32 minut, 11 točk (3/5 za dve, 5/5 PM), 3 skoki, 3 podaje, 3 prid. žoge
(Sacramento : Denver 90:99)
3. 4.: 29 minut, 12 točk (4/6 za dve, 1/1 za tri, 1/2 PM), 2 skoka, 3 podaje, 1 prid. žoga
(Sacramento : Utah 106:97)
Saša Vujačić (New Jersey)
29. 3.: 28 minut, 11 točk (3/4 za dve, 1/5 za tri, 2/2 PM), 1 podaja
(New Jersey : Houston 87:112)
30. 3.: 17 minut, 3 točke (1/2 za tri), 1 skok
(New York : New Jersey 120:116)
1. 4.: 22 minut, 10 točk (4/6 za dve, 2/2 PM), 1 prid. žoga
(Philadelphia : New Jersey 115:90)
3. 4.: 38 minut, 12 točk (1/6 za dve, 3/7 za tri, 1/2 PM), 6 skokov, 2 podaji
(New Jersey : Miami 94:108)
Brez kluba:
Jan Močnik

TRENERJI:

 SLOVENIJA
Gašper Okorn (Geoplin Slovan)
(Liga Telemach za prvaka, 3. krog: Hopsi Polzela : Geoplin Slovan 73:60)
Aleksander Sekulić (pomočnik trenerja Krke)
(Liga Telemach za prvaka, 3. krog: Zlatorog : Krka 57:90)
Jure Zdovc (Union Olimpija)
Miro Alilović (pomočnik trenerja Uniona Olimpije)

(Liga Telemach za prvaka, 3. krog: Union Olimpija : Maribor Messer 102:68)
Aleš Pipan (Zlatorog)
(Liga Telemach za prvaka, 3. krog: Zlatorog : Krka 57:90)


 GRČIJA
Slobodan Subotić (Aris)
(Esake, 23. krog: Maroussi : Aris 71:82)

 ITALIJA
Tomo Mahorič (Vanoli Braga Cremona)

(Legabasket, 24. krog: Scavolini Pesaro : Vanoli-Braga Cremona 82:59)
Sašo Filipovski (Lottomatica Roma)
(Legabasket, 24. krog: Lottomatica Roma : Banca Tercas Teramo 76:60)


 POLJSKA
David Dedek (pomočnik trenerja Asseco Prokoma)
(PLK, četrtfinale, 1. tekma: Asseco Prokom : AZS Koszalin 104:78)
(PLK, četrtfinale, 2. tekma: Asseco Prokom : AZS Koszalin 106:82)


Brez kluba:
Memi Bečirović
Rade Mijanović


Med Asi najdemo vse tiste košarkarje, ki so bili za vsaj enega izmed zadnjih štirih velikih tekmovanj uvrščeni na širši selektorjev seznam.
Avtor: KZS/Anže Blažič
09.05.11 / Asi

Primož Brezec je bil v tej sezoni že nekajkrat odločilni igralec...

26.04.11 / Asi

Poleg NLB lige se je minuli teden končala tudi VTB liga,...

18.04.11 / Asi

Minuli teden je bil obarvan z dobrimi slovenskimi nastopi doma in na...

 
Košarkarska zveza Slovenije / Leskoškova 12, Ljubljana / kzs@kzs.si
Vse pravice pridržane / 2000 - 2011