21.03.2011 / Asi

Emir Preldžić je ta vikend Fenerbahce Ülker popeljal do težke zmage proti Olinu Edirmi, to pa mu je uspelo s trojnim dvojčkom (10 točk, 15 skokov, 10 podaj). Dvojni dvojček je dosegel Uroš Slokar, Zoran Dragić in Marko Tušek, dobro pa se je predstavil tudi Boštjan Nachbar, ki je v 21 minutah zbral 20 točk in 7 skokov, njegov Efes Pilsen pa je izgubil proti Mersinu.

ASI, 14. - 20. marec:

 Slovenija:
Sandi Čebular (Geoplin Slovan) - poškodovan
Dejan Čigoja (Geoplin Slovan) - 18 minut, 2 točki (1/4 za dve), 1 podaja, 2 prid. žogi
Matej Krušič (Geoplin Slovan) - 32 minut, 11 točk (4/11 za dve, 3/3 PM), 8 skokov, 3 podaje
(Liga Telemach za prvaka, 1. krog: Geoplin Slovan : Krka 68:89)
Marko Vranjković (Helios) - poškodovan
(Liga Telemach za prvaka, 1. krog: Hopsi Polzela : Helios Domžale 76:77)
Zoran Dragić (Krka) - 25 minut, 16 točk (7/10 za dve, 2/4 PM), 11 skokov, 3 podaje, 3 prid. žoge, 1 blokada
Smiljan Pavič (Krka) - 19 minut, 5 točk (2/2 za dve, 1/2 PM), 2 skoka, 1 blokada
(Liga Telemach za prvaka, 1. krog: Geoplin Slovan : Krka 68:89)
Jaka Klobučar (Union Olimpija) - 14 minut, 5 točk (2/2 za dve, 1/2 PM), 4 skoki, 2 podaji, 2 prid. žogi
Goran Jagodnik (Union Olimpija) - 17 minut, 9 točk (1/1 za dve, 1/3 za tri, 4/4 PM), 3 skoki, 1 prid. žoga
Dino Murić (Union Olimpija) - poškodovan
Sašo Ožbolt (Union Olimpija) - 19 minut, 10 točk (2/2 za dve, 2/4 za tri), 3 skoki, 2 podaji, 2 prid. žogi
Samo Udrih (Union Olimpija) - 19 minut, 11 točk (3/7 za dve, 5/5 PM), 3 skoki, 6 prid. žog
(Liga Telemach za prvaka, 1. krog: Union Olimpija : Elektra Šoštanj 82:60)
Luka Dimec (Zlatorog)
- 22 minut, 2 točki (1/2 za dve), 4 skoki, 2 blokadi
(Liga Telemach za prvaka, 1. krog: Zlatorog : Maribor Messer 81:61)


 Bosna in Hercegovina:
Nebojša Joksimović (Igokea)

Igokea ta vikend ni imela tekme.
 Francija:
Marko Maravič (Pau-Lacq-Orthez) - 33 minut, 9 točk (3/4 za dve, 1/3 za tri), 4 skoki, 3 podaje, 3 prid. žoge
(LNB, 19. krog: Orleans : Pau-Lacq-Orthez 66:72)

 Grčija:
Jurica Golemac (Kolossos) - 30 minut, 17 točk (5/7 za dve, 2/4 za tri, 1/2 PM), 6 skokov, 1 podaja, 1 blokada
(Esake, 21. krog: Panionios : Kolossos 74:83)
Jure Močnik (Peristeri) - 18 minut, 2 točki (1/3 za dve), 2 skoka, 3 podaje, 2 prid. žogi
(Esake, 21. krog: Ikaros : Peristeri 74:68)
Rašo Nesterović (Olympiakos) - 21 minut, 10 točk (3/5 za dve, 4/4 PM), 5 skokov, 1 podaja, 1 blokada
(Esake, 21. krog: Olympiakos : Ilisiakos 73:70)
 Italija:
Goran Jurak (Angelico Biella) - 25 minut, 6 točk (3/6 za dve), 8 skokov, 3 podaje, 2 prid. žogi
(Legabasket, 22. krog: Air Avellino : Angelico Biella 83:76)
Marko Milič (Vanoli-Braga Cremona) - 28 minut, 13 točk (5/9 za dve, 4/5 PM), 4 skoki, 1 prid. žoga
(Legabasket, 22. krog: Vanoli-Braga Cremona : Lottomatica Roma 83:70)
Marko Tušek (Fileni Jesi) - 34 minut, 12 točk (2/7 za dve, 2/3 za tri, 2/2 PM), 14 skokov, 1 prid. žoga
(Legaduebasket, 24. krog: Snaidero Udine : Fileni Jesi 74:80)

 Litva:
Aleksandar Ćapin (Žalgiris) - ni bil v postavi moštva
(Liga VTB, redni del: Žalgiris : Azovmaš 75:86)

 Rusija:
Primož Brezec (Samara) - poškodovan
(PBL, redni del: CSKA Moskva : Krasnije Krilja Samara 89:81)
Hasan Rizvić (Unics Kazan) - 5 minut, 1 skok, 1 blokada
(PBL, redni del: Unics Kazan : Lokomotiv Kuban 69:62)
Miha Zupan (Spartak St. Peterburg) - 29 minut, 16 točk (5/7 za dve, 1/3 za tri, 3/4 PM), 4 skoki, 1 podaja
(PBL, redni del: Nižnij Novgorod : Spartak St. Peterburg 75:72)
Sani Bečirović (CSKA Moskva) - ni bil v postavi moštva
Matjaž Smodiš (CSKA Moskva) - 29 minut, 9 točk (1/2 za dve, 2/3 za tri, 1/2 PM), 6 skokov, 1 podaja, 2 prid. žogi
(PBL, redni del: CSKA Moskva : Krasnije Krilja Samara 89:81)
 Španija:
Uroš Slokar (Assignia Manresa) - 31 minut, 23 točk (7/10 za dve, 9/12 PM), 10 skokov, 1 podaja, 3 prid. žoge
(ACB, 26. krog: Granada : Assignia Manresa 74:80)
Mirza Begić (Real Madrid) - ni igral
(ACB, 26. krog: Unicaja : Real Madrid 69:68)
Jaka Lakovič (Regal Barcelona) - 19 minut, 6 točk (1/1 za dve, 1/2 za tri, 1/2 PM), 2 prid. žogi
Erazem Lorbek (Regal Barcelona) - 23 minut, 7 točk (2/4 za dve, 1/4 za tri), 5 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga, 1 blokada
(ACB, 26. krog: Regal Barcelona : Asefa Estudiantes 73:53)
 Turčija:
Boštjan Nachbar (Efes Pilsen) - 21 minut, 20 točk (4/5 za dve, 3/6 za tri, 3/3 PM), 7 skokov
(TBL, 22. krog: Efes Pilsen : Mersin 79:84)
Emir Preldžić (Fenerbahce Ülker) - 36 minut, 10 točk (3/6 za dve, 4/6 PM), 15 skokov, 10 podaj, 3 prid. žoge
Gašper Vidmar (Fenerbahce Ülker)
(TBL, 22. krog: Olin Edirme : Fenerbahce Ülker 78:83)
Željko Zagorac (Aliaga Petkim) - 25 minut, 10 točk (5/7 za dve), 9 skokov, 1 podaja, 1 prid. žoga
(TBL, 22. krog: Pinar Karsiyaka : Aliaga Petkim 115:83)

 ZDA:
Goran Dragić (Houston)
14. 3.: 8 minut, 4 skoki, 1 podaja
(Houston : Phoenix 95:93)
16. 3.: 10 minut, 3 točke (1/1 za tri), 1 prid. žoga
(Houston : Charlotte 94:78)
18. 3.: 12 minut, 4 točke (1/2 za dve, 1/2 PM), 2 podaji
(Houston : Boston 93:77)
20. 3.: 9 minut, 6 točk (2/3 za tri), 1 podaja
(Houston : Utah 110:108)
Beno Udrih (Sacramento)
14. 3.: 32 minut, 9 točk (4/8 za dve, 1/2 PM), 3 skoki, 9 podaj
(Sacramento : Golden State 129:119)
16. 3.: 38 minut, 14 točk (4/10 za dve, 2/3 za tri), 2 skoka, 8 podaj, 1 blokada
(Sacramento : Cleveland 93:97)
18. 3.: 31 minut, 13 točk (5/10 za dve, 1/3 za tri), 2 skoka, 5 podaj, 1 prid. žoga
(Sacramento : Philadelphia 80:102)
20. 3.: 33 minut, 19 točk (6/9 za dve, 2/4 za tri, 1/1 PM), 2 skoka, 5 podaj, 2 prid. žogi
(Minnesota : Sacramento 95:127)
Saša Vujačić (New Jersey)
14. 2.: 14 minut, 3 točke (1/2 za tri), 2 skoka, 2 podaji
(New Jersey : Boston 88:79)
17. 3.: 29 minut, 13 točk (5/8 za dve, 1/4 za tri), 5 skokov, 1 podaja
(New Jersey : Chicago 73:84)
18. 3.: 25 minut, 8 točk (2/5 za dve, 1/4 za tri, 1/2 PM), 3 skoki, 3 podaje
(Milwaukee : New Jersey 110:95)
20. 3.: 18 minut, 5 točk (1/6 za dve, 3/3 PM), 3 skoki
(Washington : New Jersey 98:92)

Brez kluba:
Jan Močnik

TRENERJI:

 SLOVENIJA
Gašper Okorn (Geoplin Slovan)
(Liga Telemach za prvaka, 1. krog: Geoplin Slovan : Krka 68:89)
Aleksander Sekulić (pomočnik trenerja Krke)
(Liga Telemach za prvaka, 1. krog: Geoplin Slovan : Krka 68:89)
Jure Zdovc (Union Olimpija)
Miro Alilović (pomočnik trenerja Uniona Olimpije)

(Liga Telemach za prvaka, 1. krog: Union Olimpija : Elektra Šoštanj 82:60)
Aleš Pipan (Zlatorog)
(Liga Telemach za prvaka, 1. krog: Zlatorog : Maribor Messer 81:61)


 GRČIJA
Slobodan Subotić (Aris)
(Esake, 21. krog: Aris : Panathinaikos 69:75)

 ITALIJA
Tomo Mahorič (Vanoli Braga Cremona)

Sašo Filipovski (Lottomatica Roma)
(Legabasket, 22. krog: Vanoli-Braga Cremona : Lottomatica Roma 83:70)


 POLJSKA
David Dedek (pomočnik trenerja Asseco Prokoma)
(Tauron liga, 21. krog: Polpharma : Asseco Prokom 63:81)  


Brez kluba:
Memi Bečirović
Rade Mijanović


Med Asi najdemo vse tiste košarkarje, ki so bili za vsaj enega izmed zadnjih štirih velikih tekmovanj uvrščeni na širši selektorjev seznam.

Avtor: KZS/Anže Blažič
09.05.11 / Asi

Primož Brezec je bil v tej sezoni že nekajkrat odločilni igralec...

26.04.11 / Asi

Poleg NLB lige se je minuli teden končala tudi VTB liga,...

18.04.11 / Asi

Minuli teden je bil obarvan z dobrimi slovenskimi nastopi doma in na...

 
Košarkarska zveza Slovenije / Leskoškova 12, Ljubljana / kzs@kzs.si
Vse pravice pridržane / 2000 - 2011