13.02.2011 / Pokal Spar 2010/11

Trboveljčanka Nika Barič, ki jo je FIBA Europe v petek imenovala za najboljšo evropsko igralko do 20 let za leto 2010, je obiskala finalno tekmo Pokala Spar, kjer jo je pred začetkom dvoboja predsednik Košarkarske zveze Slovenije Roman Volčič počastil za izjemen dosežek in ji čestital za ta naziv - prvi v zgodovini slovenske košarke.

Volčič ji je podaril fotografijo iz četrtfinala evropskega prvenstva do 18 let 2010, kjer so slovenske mladinke osvojile zgodovinsko in povsem nepričakovano 4. mesto.

Intervju z Niko Barič si boste lahko na arhiv.kzs.si prebrali in ogledali v ponedeljek.
"Nika je lep primer kaj se zgodi, ko se izjemen naravni talent kombinira z odličnim sistemom za razvoj mladih, perspektivnih košarkarjev/ic, kakršnega ima Košarkarska zveza Slovenije," je zatrdil predsednik FIBA Europe, Olafur Rafnsson, medtem ko je generalni sekretar Nar Zanolin dodal: "To je zagotovo pomembno priznanje za tako mlado igralko kot je Nika. Ne bi bil presenečen, če je to tudi začetek izjemne kariere, polne nagrad in lovorik. Glede na to, kar sem videl, ko je igrala, imam od nje velika pričakovanja."

Nika Barič je na svoji športni poti prejela že veliko priznanj, a tako trofejnega zagotovo še ne. Nazadnje je osvojila naslov najkoristnejše igralke evropskega prvenstva do 18 let v Popradu na Slovaškem, kjer je reprezentanca pod vodstvom Damirja Grgiča osvojila nepričakovano četrto mesto, pa čeprav je bil prvotni cilj le obstanek v diviziji A, kamor so se dekleta uvrstila prvič. Veliko zaslug za njeno odlično kariero ima prav omenjeni selektor mladink, ki je Nikin trener že od začetka njene košarkarske poti.

Statistika:

Mladinke 2007 (EP divizije B v Timisoari - 7. mesto) - 14 let
11,9 točke, 4,9 skoka, 3,5 podaje in 0,9 prid. žoge na tekmo

Mladinke 2008 (EP dizivije B v Skopju - 3. mesto) - 15 let
17,9 točke, 4,1 skoka, 6,6 podaje in 0,8 prid. žoge na tekmo

Mladinke 2009 (EP divizije B v Eilatu - 2. mesto in preboj v divizijo A) - 16 let