21.11.2010 / Liga Telemach

Zadnja tekma 6. kroga Lige Telemach je pripadla Mariboru Messerju, ki je s 85:74 ugnal Geoplin Slovan in prišel do druge zaporedne zmage v provligaški druščini. Najboljši igralec tekme je bil Jure Brolih, ki je zbral 18 točk in 5 skokov, drugi strelec pa je bil Bojan Jovanovič s petnajstimi točkami.

Po pričakovanjih je bil najbolj napet dvoboj sobotnih tekem 6. kroga Lige Telemach v Šoštanju, kjer je gostujoči Šentjur v zadnji minuti strl odpor Elektre in zmagal s 66:64. Odločilna sta bila Teo Šimović in Dwayne Harmason, ki sta v zadnji minuti zadela vsak po en prosti met, medtem ko izbranci Dušana Hauptmana od 1:08 pred koncem niso dosegli koša.

Z zmago proti Parkljem (104:59) so se na vrh lestvice s petimi zmagami zavihteli košarkarji Zlatoroga, pri katerih je spet blestel Vladimir Panić z 21 točkami, izkazala pa sta se tudi mlada upa Maj Kovačevič in Simo Atanacković s petnajstimi.

Hopsi niso imeli težjega dela z LTHCastom Mercatorjem, saj je bila razlika že ob polčasu +24, na koncu pa 42. Prvič v tej sezoni je bil najboljši strelec tekme Dmitrij Sviridov, ki je dosegel 17 točk in zbral še 11 skokov.