30.09.2010 / Liga Telemach

V Leskovcu so košarkarji Maribora Messerja v sredo odigrali pripravljalno tekmo z Nišem, ki so ga ugnali z 92:72. Najboljši strelec srečanja je bil Remus z 19 točkami, sledil pa je Čup s sedemnajstimi. Že v četrtek Mariborčane čaka gostovanje pri prvoligašu iz Kruševca.

PRIPRAVLJALNA TEKMA, MARIBOR

KK NIŠ : KK MARIBOR MESSER 72:92 (20:15, 19:28, 15:23, 18:26)
Horvat 14, Vezjak, Čup 17, Remus 19, Cej, Škornik 4, Jovanovič 6, Brolih P.10, Brolih J. 8, Leskovar, Zolotič 7, Rožanc 1, Rmuš 6.

Tekmo so bolje odprli domači košarkarji, ki so z nižjo postavo in agresivnejšo igro povzročali Štajercem kar nekaj težav. V nadaljevanju so se Mariborčani prilagodili na njihovo igro in uspeli preobrniti rezultat v svojo korist. Prvi del tekme so zaključili z rezultatom 39:43.

V drugem polčasu so naši fantje odigrali precej odločneje v obrambi, obenem pa je stekla tudi igra v napadu. Po tretji četrtini je prednost Maribora znašala 12 točk, do konca tekme pa se ustavila pri 20 točkah razlike. Končni rezultat tekme je bil 72:92.

Najboljši strelec pri Mariboru je bil Aljoša Remus, ki je dosegel 19 točk, 2 točki manj pa je prispeval Dejan Ćup. Tadej Horvat je dodal 14 točk, Primož Brolih pa 10.

Za konec omenimo, da zaradi poškodbe v Srbijo ni odpotoval Elvis Šarkinović, Elvis Kadič pa zaradi lažje poškodbe ni nastopil.