25.09.2010 / Liga Telemach

V polfinalu turnirja Polzela, ki ga v teh dneh organizirajo Hopsi, so se v dinale uvrstili gostitelji, ki so bili boljši od Rogaške (78:72) ter Šentjur, ki je s 66:62 ugnal šoštanjsko Elektro. Najboljši strelec varovancev Tončija Mašine je bil Andrej Podvršnik s 16 točkami, medtem ko jih je pri izbrancih Damjana Novakovića največ zbral Ivan Držić - 15.

HOPSI POLZELA : ROGAŠKA 78:72 (10:17, 21:20, 31:14, 16:21)

Hopsi Polzela: Kobale, Venta 13 (6:7), Sebič 10 (2:2), Podvršnik 16 (3:4), Skok 3, Hajdaraj, Jezernik, Sviridov 10 (4:6), Vašl 6, Thondique 11 (5:6), Virant, Jelesijevič 9.

Rogaška: Polajžar 2, Kos, Jotič 5 (1:2), Plavčak, Tomič 9 (3:4), Ambrož 12 (3:4), Spešič 4, Kidrič, Smajlovič 14 (6:8), Pungartnik 6, Pešič 5 (1:2), Petrovič 15 (1:2).

MET ZA TRI TOČKE:
Hopsi 10:25 ( Podvršnik 3, Vašl 2, Sebič 2, Venta 1, Skok 1, Jelesijevič 1)
Rogaška 3:16 (Ambrož 2, Pešič 1)

Hopsi so šele v tretji četrtini zlomili odpor Rogaške, ki je vodila večji del prvega polčasa, domačini pa so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili s 31:14.

ŠENTJUR : ELEKTRA  66:62 (16:17, 16:12, 16:14, 18:19)

Šentjur: Palčnik, Hohler 7, Ferme 5, Šimovič 13 (5:6), Sebič, Ručigaj 12 (8:9), Harmason 7 (4:4), Držić 15 (1:4), Pelc 5 (2:4), Rošer, Razboršek, Jankovič 2.

Elektra:
Bukovič, Horvat 13, Vidovič 14 (8:10), Čosič 1 (1:2), Nuhanovič 3 (1:2), Jeršin 4 (0:1), Gavrič, Bilič 9 (1:3), Pajevič, Lelič 10 (3:4), Lekič, Miljkovič 8.

Šentjur 20:27
Elektra 14:22

Šentjur 28
Elektra 23

Miljkovič (40)

Šentjur 6:19 (Držič 2, Hohler 1, Ferme 1, Harmason 1, Pelc 1)
Elektra 6:19 (Horvat 3, Vidovič 2, Lelič 1)

V izenačeni tekmi so slavili košarkarji Šentjurja, čeprav so svoje priložnosti za zmago imeli tudi šoštanjčani, potem ko so se po zaostanku desetih točk v samem zaključku tekme po dveh zaporednih trojkah uspeli približati Šentjurju na vsega tri točke zaostanka.