14.09.2010 / Liga Telemach

Košarkarji Uniona Olimpije so skoraj zagrenili generalko berlinske Albe pred začetkom evroligaških kvalifikacij. Zmaji so drugo prijateljsko tekmo v dveh dneh izgubili v zadnjih trenutkih z 71:70. Union Olimpijo čaka naslednji preizkus v četrtek v Kranjski Gori proti ekipi Duška Vujoševića in Saše Filipovskega - CSKA-ju. Tekma bo na željo obeh ekip zaprta za javnost.

Olimpija je tokrat slabo začela tekmo in že v prvi četrtini zaostajala za 15 točk, nato pa so Ljubljančani z borbeno igro na krilih mladih Klemna Lorbka (31 minut) in Jana Špana (18 minut) ter ob strelskem navdihu Sasuja Salina (13 točk), Gorana Jagodnika (19 točk) in Suada Šehovića (10 točk) v zadnji četrtini celo prišli v vodstvo, a so bili domačini pri zadnjem metu na tekmi uspešni. Končni rezultat je postavil Bryce Taylor.