05.09.2010 / Liga Telemach

Helios Domžale je na Rogli odigral drugo pripravljalno tekmo in sicer z nemškim predstavnikom EWE Baskets Oldenburg. Tudi tokrat so Domžalčani prikazali dobro predstavo in zabeležili prvo zmago v pripravljalnem obdobju. Helios je tekmo začel s 0:4, a so igralci Oldenburga v peti minuti povedli s 10:6.

Trifunovićevi varovanci so nato do konca prve četrtine naredili delni rezultat 2:13. V nadaljevanju je Nemcem uspelo še dvakrat izenačiti (42:42, 44:44), nato pa so spet Domžalčani vzeli stvari v svoje roke in se na koncu veselili prve zmage v pripravljalnem obdobju.

EWE BASKETS OLDENBURG : HELIOS DOMŽALE 61:66 (12:19, 23:19, 11:15,
15:13)

Helios Domžale: Bubnič 21 (1/1), Person 12 (6/6), Vranjković 9 (2/2) /1/, Besedić 7 (1/2), Žerak 5 (1/2), Prepelič 4 (2/2), Gorjanc 4, Pašalić 4, Balažic, Korošec, Ajkić, Zagorc.

EWE Baskets Oldenburg: Paulding 26 (3/3) /3/, Stević 15 (3/7), Protić 8 (8/8), Mounelo 5 /1/, Smith 3 (3/4), Campbel 2, Djordje 2, Smeulders (-/2), Mildan (-/2), Hain, Njei, Lazar.

Prosti meti: 13/15 - 87% Helios Domžale; 17/26 - 65% EWE Baskets oldenburg
Osebne napake: 25 Helios Domžale; 19 EWE Baskets Oldenburg
Trojke: 1 Helios Domžale (Vranjković); 4 EWE Bakets Oldenburg (Paulding 3, Mounelo).

Avtor: KZS/Helios Domžale