22.12.2006 / DAN SLO KOŠARKE 2006

Ljubljana - Znani sta začetni peterki članske tekme na 16. Dnevu slovenske moške košarke. Daleč največ glasov, kar 4125 od 6168, je dobil kapetan Uniona Olimpije Marko Milič, vse ostale podatke o spektakularni prireditvi, ki bo v torek (tudi s prenosom na naši spletni strani in na Siol TV), pa najdete v nadaljevanju novice ...

Moštvo Zahoda

Prva peterka (glasovanje košarkarskih navdušencev): Ender Arslan (Union Olimpija), Jaka Hladnik (Triglav), Marko Milič (Union Olimpija), Jure Eržen (TCG – Loka kava), Hasan Rizvić (Union Olimpija).

Preostali vabljeni igralci (izbor trenerja): Jaka Klobučar (Geoplin Slovan), Jamil Terrell (Koper), Kamil Pietras (Misel Postojnska jama), Emir Preldžić (Geoplin Slovan), Simon Finžgar (TCG – Loka kava), Zoran Lazarevski (Kraški zidar JK), Mirza Begić (Geoplin Slovan).

Rezerva: Rok Perko (Triglav).

Trener: Gašper Okorn (Union Olimpija)
Pomočnik trenerja: Gašper Kolman (Union Olimpija)
Pomočnik trenerja: Tina Čujež (iz Šentjurja) - dobitnica nagradne igre


Moštvo Vzhoda

Prva peterka (glasovanje košarkarskih navdušencev): Jimmie Hunt (Alpos Šentjur), Vladimir Mihailovič (Krka), Robert Troha (Helios), Saša Dončić (Helios), Smiljan Pavič (Helios).

Preostali vabljeni igralci (izbor trenerja): Boris Jeršin (Elektra Esotech), Aleš Primc (Zagorje), Igor Jokič (Krka), Salih Nuhanovič (Zlatorog), Jernej Mihalič (Elektra Esotech), Matej Krušič (Alpos Šentjur), Žan Vrečko (Zlatorog).

Rezervi
: Klemen Bučar (Krka) in Marko Dimnik (Zagorje).

Trener: Memi Bečirovič (Helios)
Pomočnik trenerja: Predrag Radovič (Helios)
Pomočnik trenerja: Amir Mušič (iz Ljubljane) - dobitnik nagradne igre


Izidi glasovanja za začetni peterki

Skupaj je bilo oddanih 6168 glasov

Zahod

Organizatorji igre

1. Ender Arslan (Union Olimpija) 2771 glasov (45 %) – izbran v začetno peterko
2. Rok Močnik (Kraški zidar JK) 951 glasov (15 %)
3. Jovan Zdravković (Koper) 366 glasov (6 %)
4. Chaz Carr (Geoplin Slovan) 296 glasov (5 %)
5. Rok Perko (Triglav) 288 glasov (5 %)
6. Stefan Nikolić (Geoplin Slovan) 273 glasov (4 %)
7. Dejan Hohler (Union Olimpija) 223 glasov (4 %)

Branilci

1. Teemu Rannikko (Union Olimpija) 1675 glasov (27 %)
2. Jaka Hladnik (Triglav) 1343 glasov (22 %) – izbran v začetno peterko, ker je Teemu Rannikko po številu glasov šele 5. Olimpijin košarkar
3. Jaka Klobučar (Geoplin Slovan) 887 glasov (14 %)
4. Domen Lorbek (Union Olimpija) 831 glasov (13 %)
5. Sandi Čebular (Union Olimpija) 536 glasov (9 %)
6. Dejan Mlakar (Geoplin Slovan) 217 glasov (4 %)
7. Nejc Glavaš (Misel Postojnska jama) 139 glasov (2 %)

Krila

1. Marko Milič (Union Olimpija) 4125 glasov (66 %) - – izbran v začetno peterko
2. Manučar Markoišvili (Union Olimpija) 666 glasov (11 %)
3. Emir Preldžić (Geoplin Slovan) 589 glasov (10 %)
4. Simon Finžgar (TCG – Loka kava) 348 glasov (6 %)
5. David Moro (Koper) 103 glasovi (2 %)
6. Elvis Klarica (Kraški zidar JK) 100 glasov (2 %)
7. Klemen Muha (Misel Postojnska jama) 100 glasov (2 %)

Krilni centri

1. Jure Eržen (TCG – Loka kava) 2416 glasov (39 %) – izbran v začetno peterko
2. Ivica Jurković (Union Olimpija) 1912 glasov (31 %)
3. Miloš Paravinja (Geoplin Slovan) 456 glasov (7 %)
4. Aleksandar Jevđić (Geoplin Slovan) 379 glasov (6 %)
5. Jamil Terrell (Koper) 269 glasov (4 %)
6. Mensud Julević (Triglav) 137 glasov (2 %)
7. Uroš Troppan (TCG – Loka kava) 124 glasov (2 %)

Centri

1. Hasan Rivić (Union Olimpija) 1914 glasov (31 %) – izbran v začetno peterko
2. Saulius Kuzminskas (Union Olimpija) 1364 glasov (22 %)
3. Kamil Pietras (Misel Postojnska jama) 1271 glasov (20 %)
4. Gašper Vidmar (Geoplin Slovan) 759 glasov (12 %)
5. Mirza Begić (Geoplin Slovan) 381 glasov (6 %)
6. Ivan Sedlar (Koper) 210 glasov (3 %)
7. Mirko Mujić (Kraški zidar JK) 163 glasov (3 %)


Vzhod

Organizatorji igre

1. Jimmie Hunt (Alpos Šentjur) 1568 glasov (25 %) – izbran v začetno peterko
2. Boris Jeršin (Elektra Esotech) 1513 glasov (24 %)
3. Jure Močnik (Helios) 1216 glasov (20 %)
4. Žiga Zagorc (Helios) 353 glasov (6 %)
5. Bojan Jovanovič (Krka) 276 glasov (4 %)
6. Tadej Koštomaj (Alpos Šentjur) 262 glasov (4 %)
7. Bojan Krivec (Krka) 162 glasov (3 %)

Branilci

1. Aljaž Janža (Helios) 1422 glasov (23 %)
2. Vladimir Mihailovič (Krka) 1312 glasov (21 %) – izbran v začetno peterko, ker je Aljaž Janža po številu glasov šele 4. Heliosov košarkar
3. Dario Krejič (Helios) 1073 glasov (17 %)
4. Terry Williams (Zlatorog) 731 glasov (12 %)
5. Miha Sajko (Alpos Šentjur) 291 glasov (5 %)
6. Boštjan Leban (Zagorje) 218 glasov (4 %)
7. Tadej Horvat (Zlatorog) 208 glasov (4 %)

Krila

1. Robert Troha (Helios) 1861 glasov (30 %) – izbran v začetno peterko
2. Aleš Primc (Zagorje) 1009 glasov (16 %)
3. Grega Mali (Zlatorog) 542 glasov (9 %)
4. Žan Vrečko (Zlatorog) 465 glasov (8 %)
5. Jernej Mihalič (Elektra Esotech) 445 glasov (7 %)
6. Klemen Bučar (Krka) 333 glasov (5 %)
7. Milan Sebič (Alpos Šentjur) 294 glasov (5 %)

Krilni centri

1. Saša Dončić (Helios) 2136 glasov (34 %) – izbran v začetno peterko
2. Igor Jokič (Krka) 1950 glasov (31 %)
3. Jack Ingram (Zlatorog) 619 glasov (10 %)
4. Matas Niparavičius (Krka) 349 glasov (6 %)
5. Miha Zalokar (Helios) 337 glasov (6 %)
6. Elvis Kadič (Alpos Šentjur) 293 glasov (5 %)
7. Rajko Rituper (Zagorje) 167 glasov (3 %)

Centri

1. Smiljan Pavič (Helios) 1713 glasov (28 %) – izbran v začetno peterko
2. Aleksej Laškevič (Helios) 1121 glasov (18 %)
3. Salih Nuhanovič (Zlatorog) 882 glasov (14 %)
4. Domen Žerak (Helios) 669 glasov (11 %)
5. Matej Krušič (Alpos Kemoplast) 558 glasov (9 %)
6. Kabine Sissoko (Zagorje) 528 glasov (9 %)
7. Vjeran Soldo (Krka) 278 glasov (4 %)


Tekmovanje v metu za tri točke

Sodeluje lahko največ po en košarkar na klub, za to, da so se upoštevali odstotki meta med sezono, pa so morali igralci zbrati vsaj 20 metov za tri točke.

Vabljeni košarkarji

  • Zvonimir Kovačević (TCG – Loka kava) – v ligi UPC Telemach 19:36 (53 %)
  • Robert Troha (Helios) – v ligi UPC Telemach 29:56 (52 %), v ligi NLB ABA pa 42:106 (40 %)
  • Terry Williams (Zlatorog) – v ligi UPC Telemach 17:34 (50 %); rezerva Žan Vrečko
  • Grega Mali (Zlatgorog) – v ligi UPC Telemach 16:33 (49 %)
  • Jernej Mihalič (Elektra Esotech) – v ligi UPC Telemach 16:33 (49 %)
  • Domen Lorbek (Union Olimpija) – v ligi NLB ABA; rezerva Ender Arslan
  • Miloš Paravinja (Geoplin Slovan) – v ligi UPC Telemach 10:26 (39 %), v ligi NLB ABA pa 17:43 (40 %); rezerva Jaka Klobučar
  • Uroš Bajuk (zmagovalec DP v ulični košarki)

Tekmovanje v zabijanju

Vabljeni košarkarji

  • Luka Lapornik in Jimmie Hunt v tandemu (Alpos Šentjur)
  • Jaka Hladnik (Triglav; zmagovalec DP v ulični košarki)
  • Elvis Klarica (Kraški zidar JK)
  • Luka Hočevar (Triglav)
  • Kabine Sissoko (Zagorje)
  • Jamil Terrell (Koper)
  • Peter Hartman (TCG – Loka kava)
Avtor: Matej Avanzo
25.12.06 / DAN SLO KOŠARKE 2006

Škofja Loka - Marko Milič, najboljši košarkar Uniona Olimpije v...

22.12.06 / DAN SLO KOŠARKE 2006

Ljubljana - Med tednom se je iztekel natečaj osnovnošolskih...

22.12.06 / DAN SLO KOŠARKE 2006

Škofja Loka - Z velikim veseljem se je na naše vabilo na 16. Dan...

 
Košarkarska zveza Slovenije / Leskoškova 12, Ljubljana / kzs@kzs.si
Vse pravice pridržane / 2000 - 2011