08.04.2008 / LIGA UPC TELEMACH

V tekmi 5. kroga lige UPC Telemach za prvaka, v kateri sta se v Domžalah udarili moštvi Heliosa in Krke (106:77), so gostitelji postavili izjemen rekord v številu zadetih trojk. Od 32 poskusov so jih zadeli kar 21 in s tem popravili rekord te sezone, ki so ga s 15 zadetimi meti za tri točke doslej držali Geoplin Slovan, Krka in Hopsi Polzela.

Da se zna za košarkarje Heliosa Domžal 8. aprila zgoditi izjemen strelski večer, je namignil že prvi polčas, v katerem pa so igralci trenerja Zorana Martiča kljub 11 zadetim trojkam izgubili s 46:47. V drugi polovici dvoboja so gostitelji nato dodali še 10 trojk, a ob precej boljši obrambi ta del igre dobili kar z 59:21.

Za tri točke so košarkarji Heliosa Domžal metali izjemnih 21:32 (66 %), za nameček precej boljše in celo manjkrat kot za dve točki (14:25 - 56 %). Aljaž Janža in Robert Troha sta zadela po petkrat, Jure Močnik in Marijan Mance po štirikrat, Jack Ingram pa trikrat.

Pet košarkarjev je tako zmoglo skupaj zadeti 21 trojk ter tako postavilo rekord, ki ga bo preseči sila težko. Zbrati skorajda dve tretjini točk, ob tem, da jih nanizaš 106, pač ni kar tako.