26.09.2007 / LIGA UPC TELEMACH (07/08)

Hopsi s Polzele so v vlogi novega kluba v ligi UPC Telemach gostili letošnji moški superpokal Slovenije, v katerem sta se udarili v minuli sezoni najboljši slovenski moštvi. Če sta zadnja naslova državnih in pokalnih prvakov pripadla domžalskemu Heliosu, pa je ta tokrat proti Unionu Olimpiji izgubil z 71:90. Je pa zato trener slednje kot nekdanji prvi mož Domžalčanov osvojil še tretjo zaporedno lovoriko.

SUPERPOKAL SLOVENIJE 2007 (Polzela)

Union Olimpija : Helios Domžale 90:71 (15:17, 25:16, 30:19, 20:19)

Polzela - Športna dvorana Polzela, gledalcev 1000, sodniki Pukl (Maribor), Lovšin in R. Kolar (oba Ljubljana).

DODATNA STATISTIKA

POTEK (play-by-play) IN GRAF TEKME

Union Olimpija: Dončič 18 (1:2), Booker 2 (2:2), Anderson 10 , Milič 11 (3:6), Hukič 4 (1:2), Bailey 13 (2:2), Zupan 12 (4:4), Taylor 20.
Helios Domžale: Moro 4, Zalokar 6, Mihalič 10 (1:2), Radovičič 4 (4:4), Ingram 17 (1:3), Zagorc 6 (6:10), Krušič 2, Laškevič 8 (2:2), Krejič 14 (1:2).

Tivolski košarkarji so v minuli sezoni izgubili obe domači lovoriki, prvo letošnje uradno tekmovanje pa prepričljivo dobili in nazorno pokazali, da se v novi sezoni nameravajo na stare položaje.

Domžalčani, ki bodo 13. oktobra začeli branjenje naslova državnega prvaka lige UPC Telemach (takrat se namreč začne nova sezona domačega prvenstva), so se v prvi četrtini povsem enakovredno kosali s favoriziranimi Ljubljančani, v nadaljevanju tekme pa je na površje prišlja večja izbira trenerja Uniona Olimpije Memija Bečiroviča. Ta je še v minuli sezoni vodil domžalsko vrsto ter jo popeljal do državnega in pokalnega zmagoslavja, s čimer si je po mnenju slovenskih strategov tudi prislužil naslov najboljšega trenerja sezone 2006/07. Igralci iz prestolnice so si že v 18. minuti priigrali vodstvo 13 točk (36:23), polčas pa dobili z devetimi (40:31).

V drugem polčasu so Milič, Dončić in druščina nadaljevali z neustavljivim ritmom in si že v 25. minuti priigrali 18 točk prednosti (54:36), tako velikega zaostanka pa izbranci domžalskega stratega Zorana Martiča niso mogli nadoknaditi.

Oba današnja tekmeca in Geoplin Slovan že čez teden dni čakajo tekme prvega kroga v ligi NLB. Slovan bo na domačem igrišču gostil Olimpijo, Helios pa podgoriško Budućnost.

Letos spomladi smo se na Košarkarski zvezi Slovenije odločili za nakup novega statističnega programa, ki ga skupaj s proizvajalci, litovskim podjetjem MBT, še izpopolnjujemo, a podobno verzijo, s kakršno bo v sezoni 2007/08 mogoče v živo spremljati dvoboje lige UPC Telemach, 1. SKL za ženske in 1. B SKL za moške, lahko spremljate tudi superpokal Slovenije 2007. Za zdaj je program še v angleškem jeziku, prevajanje v slovenščino pa je tik pred koncem.

Avtor: KZS/Matej Avanzo