14.07.2007 / EP DO 20 LET

Slovenska košarkarska reprezentanca mlajših članov do 20 let je v italijanski Gorici v prvem dvoboju za uvrstitev od 5. do 8. mesta z 79:59 ugnala bolgarske vrstnike in si s tem zagotovila nedeljski dvoboj za peto mesto. V njem se bo, prav tako v Gorici, ob 13.15 pomerila z izbrano vrsto Izraela.

Slovenija : Bolgarija 79:59 (20:20, 18:7, 26:17, 15:15)

FOTOGALERIJA

Gorica - Dvorna Palazzetto dello Sport G. Bigot, gledalcev 500, sodniki Dovidavičius (Litva), Kokainis (Latvija) in Milojevik (Makedonija).

Strelci za Slovenijo: Perko 2 (2:4) in 3 asistence, Preldžić 20 in 5 sokov, Krišto 0, Ja. Močnik 5, Klobučar 7, Mlakar 2, K. Lorbek 4 in 4 skoki, Brčina 0, Koštomaj 0, Krušič 14 (2:5) in 6 skokov, Čigoja 2 in 5 skokov, Vidmar 23 (7:9) in 10 skokov.

Za Slovenijo so dvoboj začeli Jan Močnik, Jaka Klobučar, Emir Preldžić, Dejan Čigoja in Gašper Vidmar. Na polovici uvodne četrtine so prešli v vodstvo z 10:4, nato pa s premalo zbrano igro v obrambi bolgarskim košarkarjem dopustili, da so v 8. minuti rezultat zasukali na 14:13 v njihovo korist, ob koncu prvih desetih minut pa zaostajali s 17:20.

Nato so izbranci selektorja Mira Alilovića zaigrali precej hitreje in z nekaj zaporednimi protinapadi ob nizu 14:2 v 27. minuti prešli v vodstvo z 31:22. Peterka Perko, Mlakar, Lorbek, Preldžić in Vidmar ga je nato s conskim presingom in prehodi v consko obrambo ob koncu prvega polčasa povišala že na 13 točk - 38:25.

V drugem polčasu so naši zaigrali še resneje in minuto za minuto je bil naskok bolj "obilen". V 28. minuti, na primer, že 62:39. Tako je bilo vprašanje le še, s kolikšno prednostjo si bodo Slovenci priigrali nedeljsko tekmo za 5. mesto, v kateri jih ob 13.15 v italijanski Gorici čakajo vrstniki Izraela, ki so v soboto s 74:64 ugnali turško izbrano vrsto.

Miro Alilović, selektor reprezentance Slovenije: "Na dvoboj z Bolgarijo smo se bolj kot taktično pripravljali psihološko. Želeli smo si namreč povrniti samozavest po porazu z Rusijo. To nam je sicer uspelo, a ne v tolikšni meri, kot smo si želeli. Rana pač ostaja. Zdaj je pred nami še dvoboj za 5. mesto proti Izraelu, na katerega se bomo dobro pripravili, saj smo se organizatorjem in fantastični publiki dolžni oddolžiti s sedmo zmago v osmih tekmah. Cel mesec smo garali, kar je le še razlog več, da se od evropskega prvenstva na vsak način skušamo posloviti z dvignjenimi glavami."

Avtor: KZS/Matej Avanzo